Zavrieť

Porady

Dobropis za tovar z EU z decembra 2013

Mám dobropis za tovar z EU z 12/2013 (objemova zlava z celkovych nakupov roka 2013), dobropis prisiel 26.3. 2014 - pre dph ho dam do 3/2014.....ale ide aj do KV ? (je to dobropis tykajuci sa minuleho roka)....dakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, ide aj do KV oddiel C2. Nezabudni uviesť aj číslo faktúry, ku ktorej sa tento dobropis viaže.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 urcite tam ide? lebo sa tyka minuleho roka 2013.....neviem preco som si myslela, ze veci z roku 2013 do KV nejdu...
    mondes Ale veď ty nedávaš faktúru z min. roku, ale dobropis, ktorý ti prišiel v tomto roku.
    mondes Prečítaj si toto. Myslím, že je to podobný prípad, akurát,v že ty máš (dúfam) aj pôvodnú faktúru.


    7. Odberateľ prijme faktúru na finančný bonus, ktorý sa viaže na dodávky v roku 2013,
    ale tento bonus sa nedá priradiť k jednotlivým pôvodným faktúram, lebo sa viaže na
    objem celkovej dodávky za kalendárny rok. Nie je v tejto faktúre uvedené poradové číslo
    faktúry, na ktorú sa vzťahuje finančný bonus. Ako to uvádzať v kontrolnom výkaze?


    Odpoveď:
    (Doplnené 23.02.2014)
    Ak dodávateľ tovaru poskytuje odberateľovi finančný bonus napr. za odber určitého množstva
    tovaru, dodávateľ tovaru v konečnom dôsledku znižuje cenu tovaru po vzniku daňovej
    povinnosti, na základe čoho je odberateľ povinný opraviť odpočítanú daň podľa § 53 ods. 1
    zákona o DPH. V prípade, ak spoločnosť prijala opravnú faktúru, údaje z prijatej opravnej
    faktúry uvedie do časti C.2. kontrolného výkazu podľa bodu 5. Dodatku č.1 k poučeniu na
    vyplnenie kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty. Platiteľ dane uvedie údaje z prijatej
    opravnej faktúry v časti C.2. kontrolného výkazu. Ak v opravnej faktúre chýba poradové číslo
    pôvodnej faktúry, má sa za to, že táto faktúra nemá všetky predpísané náležitosti podľa zákona
    o DPH. Ak odberateľ nevie zabezpečiť doplnenie faktúry zo strany dodávateľa,
    uvedie v príslušnom stĺpci údaj „0“. Ak platitelia dane postupujú podľa § 25 ods. 6 zákona
    o DPH, t.j. pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti základ dane
    a daň na základe písomnej dohody neopravujú, v časti C.1. a C.2. údaje z dobropisov
    neuvádzajú. Ak spoločnosť nemá uzatvorenú písomnú dohodu s dodávateľom, nemôže uplatniť
    postup podľa § 25 ods. 6 zákona o DPH.
    maculienka20 ak viem, ze sa to tyka faktur za minuly rok 2013 (objem dodavok dodanych a aj zaplatenych za rok 2013)....nemohla by som to urobit tak, ze zadam posledne cislo faktury od tohto dodavatela, ktoru som obdrzala a aj zaplatila minuly rok?
    mondes Nie, nemohla.
    Veď som ti vyššie zadala stanovisko z DÚ. Ak sa ten dobropis týka viacerých faktúr z min. roku a nie je v ňom uvedené, ku ktorej faktúre sa viaže, tak ten dobropis nemá všetky náležitosti podľa zákona a v tom prípade, požiadaj dodávateľa o jeho opravu. Ak však nevieš ty, ako odberateľ zabezpečiť to, aby ten dobropis dodávateľ opravil, tak uvedieš v príslušnom stlpci údaj "0".
    maculienka20 dobre, dakujem ti velmi pekne za pomoc !
      zbaliť

    Dobropis za tovar z EU z decembra 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.