Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neviem koľko máš rokov, ale tipujem že začína jednotkou. Odpoviem ti seriózne. (aj keď tipujem, že si niekto iný a zase si z nás robíš srandu, ako predtým pod menom Sophia).

    Sliepka domáca je nenáročná hydina, kuriatka od malička (už pár hodín od vyliahnutia) majú inštikt všetko jesť. Kura je jedno z mála mláďať, ktoré rodičia nemusia učiť samostatne jesť. Dokonca som počul (nemám to overené) že chovatelia pštrosov dávali kurence medzi pštrosie mláďatá, aby sa tie od kureniec naučili zobať.

    Takže kura nemusíš učiť jesť. Ak je čerstvo vyliahnuté, tak počkaj deň. Ak nezačne samé jesť, môžeš nasypať trochu šrotu na spodok a prstom do toho ťukať. Ak ani tak nezačne jesť, tak je problém v kuriatku. Buď začne od hladu jesť, alebo má vadu a neprežije. Nasilu ho nekŕm.

    Máš len jedno kura?
    Naposledy upravil Chobot : 24.04.14 at 15:30
    korela Tiež mi to napadlo. Či mu nie aj zima. Ak máš jedno, zohrievaj ho stolnou lampou, ak sa dá rameno ohnúť. A aj vodu by malo mať. A čím ho kŕmiš?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Asi blbo variš (ospravedlnujem sa za nemiestnu reakciu, nejak mi nedalo )

    Teda, aktualne nemám takú skúsenosť, ale pamätám si kedysi doma, že sme maličké kuriatka krmili mladými lístkami myšieho chvosta nasekenými na jemno s vareným vajíčkom, tvarohom.
    Ale to bolo fakt dávno, dnes sa zrejme používajú iné postupy. Kedysi tu o chovaní hydiny veľmi dobre radil nick Peter z Bratislavy, len som ho už dlhšie nezazrela.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kuriatko ako oslovenie osoby? Musíš sa opýtať fundovanejšie. Tá tvoja otázka je o ničom.

    77sandra je offline (nepripojený) 77sandra

    77sandra
    tak bolo to kuriatko asi tak jednotýždňové. Ale po 13 hodine poobede mi umrelo v ruke, keď som ho chcela napojiť čiernym čajom vo mi včera poradil jeden otecko.Tak vďaka za rady.
    Naposledy upravil Chobot : 24.04.14 at 16:14
    kopretinka
    Peter z Bratislavy
    Hydina je krdľové zviera, takže jedno kuriatko samo ťažko prežije.
    Stačí im po vstrebaní žltku (cca po 24 hodinách) nasypať kukuričný šrot a sami reflexne začnú zobkať a opakujú to jedno po druhom. Práve sa mi dnes 25.4.liahnu, takže ak chceš, dojdi si vybrať z cca 8 plemien.
    panielky-3.jpg  
    maped černošské kuriatka ale zlaté.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...ham ...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Kuriatko. Dvojdňové, týždňové, mesačné ?
    Ľudia sa už ani pýtať nevedia...

    ako postupovať s kuriatkom ktoré mi nechce papať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.