Zavrieť

Porady

pokladňa

Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evika
Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem

V jednoduchom účtovníctve - ja mu to zaúčtujem ako výdavky neovplyvňujúce ZD - resp.osobná potreba . Ja sa s tým nehrám .
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

Ja robím v podvojnom
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Mne sa dostal do rúk bloček na panskú ochranu...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Jeden účet mám 501/099 - nedaňový a tam dávam všelijaké hlúposti. Potom na konci roka si ho vytlačím a sumu dám do DP ako pripočitateľnú položku.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evika
Chcela by som sa spýtať, večne mám problém z bločkami.Majiteľ mi prinesie také bločky, že najradšej by som ich hodila do koša.Peniaze zoberie a staraj sa. Napr. krbový podpalač, alobal.V Rempe nakúpené všeličomožné ani neviem čo stým. Vie mi niekto poradiť ako to riešite vy.
Aby som ja bola krytá. Ďakujem
Ak by si ich najradšej hodila do koša, tak to nerob , ale ich vôbec nezober od majiteľa a máš problém vyriešený.Jednoducho mu povedz, že to nie sú náklady na dosiahnutie zisku a hotovo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenkak
Jeden účet mám 501/099 - nedaňový a tam dávam všelijaké hlúposti. Potom na konci roka si ho vytlačím a sumu dám do DP ako pripočitateľnú položku.
Je to iba zbytočné účtovanie, také kadejaké pochybné bločky nemajú čo hľadať v účtovníctve.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
lenže peniaze boli vybrané, potom by sa navyšovala pokladnica. Takto je aspoň jasné (myslím zúčtovaním blbostí na nedaňový účet), že sa tie peniaze minuli.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ešte by si tie jeho výbery mohla naúčtovať na 335 - v prípade, že by nedoniesol "hodnoverné" doklady.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lida
lenže peniaze boli vybrané, potom by sa navyšovala pokladnica. Takto je aspoň jasné (myslím zúčtovaním blbostí na nedaňový účet), že sa tie peniaze minuli.
Nedovoliť vybrať peniaze na také hlúpostí, ktoré nesúvisia s podnikaním.
0 0
evika evika

evika je offline (nepripojený) evika

ľahko sa to napíše,ale realita je iná
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nejde o dovolenie.... on sám tie výdavky robí, nakupuje a nosí bločky. Peniaze si vyberie z účtu. Účtovníčka si vyrobí zbytočné problémy, ak mu začne evidovať nejaké pôžičky, ked de facto tie peniaze preukázal na nákupy spkromného charakteru.
Zúčtované do nedaňových nákladov je to najmenej bolestivé pre účtovníčku.
Ak sa dá s ním diskutovať, tak treba sa snažiť to riešiť aj inak, ale ak s ním nie je reč, tak sa to potom rieši popísaným spôsobom (nedaňové náklady).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evika
ľahko sa to napíše,ale realita je iná
Bohužiaľ ,niektorí páni podnikatelia ešte na to nedozreli.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evika
ľahko sa to napíše,ale realita je iná
evika neber to tak , Twetty úúúúúrčite žartovala . Pravda Twetty ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
lepšie povedané, ani nechcú. Im to takto vyhovuje. Ved zoberie si peniaze z firmy, nemusí platiť z vlastného vrecka. Toto je realita.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
evika neber to tak , Twetty úúúúúrčite žartovala . Pravda Twetty ?
No jasné, ale trochu ironiky tam bolo.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ja sa tiež z takými bločkami nezaobrám a nelámem si nad nimi hlavu, všetko to tiež dávam ako nedaňový náklad. Dám mu podpísať výdavkový doklad a tým podpisom mi potvrdzuje súhlas zo zaúčtovaním.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....
Ak je neznalý zákonov, treba ho jednoducho v tomto usmerniť.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Lida
nejde o dovolenie.... on sám tie výdavky robí, nakupuje a nosí bločky. Peniaze si vyberie z účtu. Účtovníčka si vyrobí zbytočné problémy, ak mu začne evidovať nejaké pôžičky, ked de facto tie peniaze preukázal na nákupy spkromného charakteru.
Zúčtované do nedaňových nákladov je to najmenej bolestivé pre účtovníčku.
Ak sa dá s ním diskutovať, tak treba sa snažiť to riešiť aj inak, ale ak s ním nie je reč, tak sa to potom rieši popísaným spôsobom (nedaňové náklady).
Súhlasím s tým, že je to najmenej bolestivé, ale vyvstáva tu otázka, či nejde o nepeňažné plnenie ak si kupuje kadečo pre súkromné účely z firemných peňazí.
To je večná dilema každej účtovníčky. To iba na okraj toho čo sa tu popísalo.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zita5
Priznajme si , že niekedy ani nevedia čo podpisujú a počas roka on aj zabudne , že podpísal" nedaňový výdavok" ....... takže tak ....
presne... ale aj to treba využívať s mierou. Ak sa na konci nazbiera príliš veľká prip. suma, tak bude otvárať oči. Z času na čas sa treba s ním pokúsiť dohodnúť.
Mala som konateľa, ktorý mal zbierku kreditiek, a jednoducho použil tú ktorá mu prišla pod ruku. Firemná, nefiremná.... ale akceptoval tieto účtovné prípady ako nedaňové.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať