Zavrieť

Porady

Platí ešte, že sa zasiela na daňový úraz Oznámenie platiteľa o zrážkovej dani?

Platí ešte, že sa zasiela na daňový úraz Oznámenie platiteľa dane o odvedení dane vyberanej zrážkou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Cecilia Cecilia (Dnes 13:00) Ak je dohodár zamestnaný na trvalý pracovný pomer a v apríli až septembri zarobí na dohodu po 100 Eur mesačne, bude si podávať sám daňové priznanie alebo zanesie zamestnávateľovi potvrdenie o príjme z dohody alebo daň z dohody je zrážková a je vysporiadaná? ďakujem
    Tweety Dohodár je dohodár, takže upresni, ale zadaj otázku, do komentárov sa nedávajú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daň z dohody už pár rokov nie je zrážková, ale preddavková - bez ohľadu na to, či žiada zamestnávatela o vykonanie RZD alebo si DP robí sám.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Cecilia ďakujem Vám za odpoveď, neviem pridať príspevok ináč ako cez Komentovať.
    Zaujímalo by ma, či si zamestnanec musí vysporiadavať príjmy na konci roka alebo len požiada zamestnávateľa o ročné zúčtovanie bez toho aby tam uvádzal príjem z dohody.
    veronikasad Už som ti napísala, že dohoda sa zdaňuje preddavkovou daňou, preto je súčasťou príjmu z § 5 - ak nedoloží potvrdenie o všetkých príjmoch, musí si sám urobiť DP typu A.
    Cecilia Prosím Ťa, toto je už neplatí? ďakujem za trpezlivosť

    Zrážková daň na niektoré príjmy od zamestnávateľa
    V niektorých prípadoch môže byť daňovníkovi z príjmov od zamestnávateľa zrazená daň vyberaná zrážkou. Je však nutné, aby bolo splnených niekoľko podmienok:

    zamestnávateľ je platiteľ dane
    celková výška príjmov od tohto zamestnávateľa nebude mesačne viac ako 165,97 eur
    daňovník si neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 zákona čl 595/2003 o dani z príjmov
    na daňovníka
    na manžela/manželku
    daňovník si neuplatňuje daňový bonus (§ 33 zákona č. 595/2003 o dani z príjmov)
    veronikasad Toto už naozaj neplatí - nechce sa mi hľadať odkedy ,,,
    Tweety ZD a preddavková daň, to sú dve rôzne dane, u zamestnanca a rovnako aj u dohodára, t.j. pri príjme zo ZČ stále ide o preddavkovú daň.
    Cecilia Som z toho nešťastná ako to mám urobiť, ísť za účtovníčkou a zaplatiť jej, aby mi dobre prihlásila dohodára, lebo mne to zaberie veľa času, pokiaľ pochopím všetky odvody a dane. Alebo si robotu urobím sama a zamestnanec si neprivyrobí 100 Eur mesačne.
    veronikasad Nerozumiem čo riešiš. Ak nemáš iných zamestnancov, treba sa prihlásiť aj na DU ako platitel dane zo závislej činnosti a mesačne podávať prehľad ..
    Zamestnancovi vystavíš Potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktorý odovzdá spolu so žiadosťou o vykonanie RZD svojmu zamestnávatelovi, alebo si sám podá DP typu A.
    Cecilia Mám dvoch zamestnancov, takže som prihlásená, ale neviem pochopiť, že neexistuje taká dohoda, že odvediem odvody a dane a tým to končí. Lebo ja sa budem musieť postarať o dohodárov na konci roka, buď im vydať potvrdenie pre zamestnávateľa alebo urobiť daňové priznanie. A plánujeme študentov do 16, nad 16 rokov, zamestnancov aj dôchodcov. Na Slovensku je vysoká nezamestnanosť a taká byrokracia.
    Tweety Toto tu je už roky, aj zamestnávateľ má svioje povinnosti. Nie si v tom sama, povinnosti majú aj ostatní zamestnávateľia. K tým študentom do 16. rokov, tu musí tiež dodržať ustanovenia o zametnávaní mladistvých. Pozri si ZP, Zákon o DzP.
      zbaliť

    Platí ešte, že sa zasiela na daňový úraz Oznámenie platiteľa o zrážkovej dani?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.