Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru dohodovu + PN

V utorok som s aktuálnym zamestnávateľom ukončil pracovný pomer dohodou. Následne od stredy som sa dal na PNku po nastup do dalsieho zamestnania.
PNku mám zasielať zamestnávateľovi, alebo do socialnej poistovne?
Do kedy mu to musim zaslat?
Následne prechodku do dalsieho mesiaca mam poslat zamestnavatelovi, alebo niekam inam?
dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    joyn0101 kedze som este v ochrannej dobe, ked sa nemylim, tak sa mal ale este uvadzat zamestnavatel, u ktoreho som ukoncil pracovny pomer dohodou, ci? mam to poslat do SP prislusnej pod trvaly pobyt, alebo pod SP prislusne sidlu zamestnavatela?
    veronikasad Radšej do pobočky v sídle zamestnávatela, lebo potrebujú vymeriavacie základy pre výpočet nemocenského a tie získajú z podkladov od zamestnávatela (mesačných výkazov). Príp. si tam zavolaj, aby sa zbytočne nenaťahovala výplata nemocenských dávok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnáv. už s tvojou DPN nemá nič, kedže už nie si jeho zamestnancom. Nemocenské si musíš uplatniť sám v SP v rámci OD. Takže potvrdenie o začatí DPN doručíš priamo SP.

    joyn0101mal tam byt ale zamestnavatel byt uvedeny? kedze to mam tak vystavene.
    2)do kedy je to potrebne dodat SP.
    3) do ktorej SP to mám zaslat? sidlo, alebo trvaly pobyt?
    Je to DPN v OD, takže zamestnáv. je správne
    a dokedy doručiť? čím skôr.
    SP v sídle zamestnávateľa.
    Naposledy upravil Tweety : 24.04.14 at 17:22
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joyn0101 1)mal tam byt ale zamestnavatel byt uvedeny? kedze to mam tak vystavene.
    2)do kedy je to potrebne dodat SP.
    3) do ktorej SP to mám zaslat? sidlo, alebo trvaly pobyt?
    veronikasad Neuvádza sa už zamestnávatel, žiadneho nemáš. Ostatné v predch. komentári
    joyn0101 obvodny lekar, ale uvadzal zamestnavatela, bude to problem? to do kedy je to potrebne zaslat na SP ale neuvzadzate v predchadzajucom prispevku. OD je ochranna doba, alebo co znamena?
    veronikasad Napíš niekde do poznámky, že prac.pomer skončil dňa ... (SP to aj tak vie z reg.listu zamestnávatela).
    Nie je presne stanovené dokedy máš zaslať začiatok PN-ky do SP - čím skôr, pokial ti to zdravotný stav dovolí. Môžeš aj poštou.
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru dohodovu + PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.