Zavrieť

Porady

Starobny dôchodok

Dobry den, velmi by som vas chcela poprosit o radu.Uz som chcela napisat aj do niektorej TV, ale citam pravidelne vasu poradnu,tak preco to najprv neskusit u vas?
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Nenapísali ste čo konkrétne Vás zaujíma ... ak je to všeobecná informácia, je veľa diskusiíí na nete, zadajte si cez google do vyhľadávača "starobný dôchodok diskusia" a môžete čítať a hľadať čo Vás všetko zaujíma ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nedokončená otázka, zadávateľka sa pýta:


Preco soc.pois.nerata do dôch. 1r.odprac.v UK, ked tam boli odvadzane prispevky do ich soc.systemu?
Naposledy upravil Mária27 : 25.04.14 at 15:42
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Otázku som doplnila nazáklade súkromnej správy

Pozri aj tu:
http://www.socpoist.sk/dochodkove-po...ici-a-eu/1665s
Naposledy upravil Mária27 : 25.04.14 at 15:50
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mária27
Nedokončená otázka, zadávateľka sa pýta:


Preco soc.pois.nerata do dôch. 1r.odprac.v UK, ked tam boli odvadzane prispevky do ich soc.systemu?
Mária27
Nedokončená otázka, zadávateľka sa pýta:


Preco soc.pois.nerata do dôch. 1r.odprac.v UK, ked tam boli odvadzane prispevky do ich soc.systemu?
Vďaka za doplnenie. Pre zadávateľku: a sú o tom doklady, ktoré to dokazujú? Bez papierov nemajú ako započítať.
0 0
anyca anyca

anyca je offline (nepripojený) anyca

Boli prilož.k žiadosti, aj sa ziadalo o prepocitanie,vraj ma cakat na ang.doch.do 65ky -manzel siel do predčasneho
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no ja si myslím, že preto - lebo si môže požiadať o dôchodok v UK - podľa ich zákonov. (myslím, že treba aspoň rok poistenia)
ale pozri si tu ... http://www.socpoist.sk/dochodkove-po...ici-a-eu/1665s
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anyca
Boli prilož.k žiadosti, aj sa ziadalo o prepocitanie,vraj ma cakat na ang.doch.do 65ky -manzel siel do predčasneho
No to mi akosi zmysel nedáva. Pre SP sa predsa dáva "zápočet" - a to i z Anglicka! Žiadali ste aj v Anglicku o dôchodok? Ty žiadaš o dôchodok na Slovensku, platia slovenské zákony, ale odpracované roky sa započítavajú zo všetkých štátov EÚ (ak bolo to legálne).
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

zrejme v anglicku je dôchodok až od 65-teho roku veku !
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Katy a R
zrejme v anglicku je dôchodok až od 65-teho roku veku !
Áno - dôchodkový vek je tam 65 rokov. Ide jej však o to, aby naša SP vzala do úvahy ten odpracovaný rok a odvedené dôchodkové poistenie v Anglicku, aby jej mohli vypočítať na základe odpracovaných rokov dôchodok na Slovensku - ona predsa na základe 1 roka asi nebude žiadať dôchodok z Anglicka. SP by mala prijať všetky relevantné doklady o odpracovaných rokoch a odvedeného dôchodkového poistenia - či tu na Slovensku, alebo v Anglicku.
0 0
anyca anyca

anyca je offline (nepripojený) anyca

Za 1r.nema narok na UK dôch,on iba chce.aby mu zapocitali aj ten rok - ved by mali spravit priemer z ostatnych SK platov,nie?
0 0
anyca anyca

anyca je offline (nepripojený) anyca

Vie mi,prosim vas, niekto poradit,ako postupovat,ked nepomohla ani ziadost o prepocitanie dôchodku,?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Čítala si link, ktorý Ti pripla Katy a R ?
Platí nariadenie rady EHS, takže treba počkať kým dovŕši dôchodkový vek podľa ich zákona a vtedy požiada cez SP o star. dôchodok z UK. A sama hovoríš, že to isté Vám povedali, že treba počkať.
Poistenec nemôže sám určiť, že chce , aby mu započítali 1 rok na Slovensku, ktorý odpracoval v cudzine, pokiaľ platia koordinačné nariadenia EÚ.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať