Zavrieť

Porady

Môžem vratiť tovar kúpený v kamennom obchode, ale objednaný z katalógu?

Kúpili sme svietidlá, ktoré sme si vybrali z katalógov v kamennom obchode. Boli objednané predávajúcim (pretože nie všetky svietidlá môžu mať v predajni), po niekoľkých týždňoch sme si ich vyzdvihli. Nie sme s nimi veľmi spokojní (nevyhovuje nám spôsob zapínania - rozblikáva sa, ani vydávané svetlo ). Je možné vrátiť tento tovar? Do koľkých dní? Čo ak sme svetlo už osadili a vyskúšali? Ďakujem za skorú odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Nie zákonné právo na to nemáte. Iba ak by išlo o technickú chybu. Dohodnúť sa s predávajúcim ale môžete. Ale dohoda závisí len od jeho dobrej vôle.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tovar ste kupili v predajni a mali ste moznost ho pozriet,vyskusat atd.
    Takze tovar vratit nemozete do urciteho obdobia,ako pri kupe cez internet.
    Ziaden zakon predajcovi neprikazuje vratit peniaze a povinnost tovar vziat naspat.

    michaela329 je offline (nepripojený) michaela329

    michaela329
    zo zákona na to žiadne právo nemáte, je to o dohode s obchodníkom - ja osobne s tým problém nemávam, ak mi tovar donesú na predajňu v pôvodnom stave do 7 dní. Ak ste však svetlá osadili, poškodili originálne obaly, tak ja osobne by som Vám to na predajňu späť nevzala.

    Môžem vratiť tovar kúpený v kamennom obchode, ale objednaný z katalógu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.