Zavrieť

Porady

nezhody so spoločníkom v s.r.o

Vedeli by ste mi prosim poradit ako postupovat v prípade :
sme dvaja spoločníci/konatelia s.r.o s 50% podielom.Nastala však situacia kedy sa spoločník rozhodol odísť a chce vyplatiť odstupne resp.prepísať svoj podiel na mna za odplatu.Firma sa však počas podnikania zadlžila ,má uvery a jedine ja som ju dotoval vkladmi konatela. Navrhoval som zvolat VZ kde by sa navýšil moj obchodny podiel, avšak spoločník ma ignoruje nekomunikuje, neberie do uvahy moje vklady, drží ma v šahu vzhladom k tomu že sme 50%-50% .Ako postupovať v takomto prípade ked sa s ním neda dohodnuť, na výplatné nemá nárok nakolko je s.r.o zadlžená a mna blokuje v podnikaní?Velmi pekne dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....patová situácia, ktorú nik, okrem vás dvoch, nevyrieši..... Ďalšie priateľstvo, ktoré stroskotalo na spoločnom podnikaní.... ...a najhoršia možná deľba hlasovacích práv - keď jeden nechce, druhý s ním nepohne....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chilli7 Je to patova situacia ale musí existovať riešenie prípadne zákon na to dalo vyriešiť.
    maped ak nie je možná dohoda, potom len súdnou cestou
    chilli7 asi to k tomu smeruje...bohužial
      zbaliť

    nezhody so spoločníkom v s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.