Zavrieť

Porady

Zrušenie registrácie DPH a zásoby

Dobrý deň,

zásoby účtujem spôsobom B. Na začiatku roka som ich zaúčtovala 501/112 vo výške cca 500 €. Požiadali sme o zrušenie registrácie DPH a posledné zdaňovacie obdobie bol I.Q. Podľa §81 som do r. 18 DP DPH uviedla sumu 100 €, čiže 20% zo zásob, keďže sme si uplatnili odpočet z týchto zásob. Teraz však neviem ako zaúčtovať túto DPH v programe? zaúčtovala som to 548/343 AE. Avšak vôbec mi tento zápis v uzávierke nevzalo. Účtujem v Omege. Neviem či som zvolila zlú analytiku, okruh, alebo niečo iné.
Môžem to zaúčtovať už na začiatku roka nasledovne:
600 € 501/-
100 € -/343
500 € -/112 ???
So zásobami sa tento rok nič nerobilo. Naozaj neviem ako inak to dostať do DP..hoci ani týmto spôsobom to nebudem mať v príslušnom riadku, ale aspoň v účtovníctve áno.

Prosím Vás o radu.

Ďakujem
Naposledy upravil lubka0907 : 29.04.14 at 07:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    DPH, ktorá bola vrátená zo zásob z dôvodu zrušenia registrácie vstupuje do ceny tovaru alebo materiálu na účty 504 alebo 501. Preto je potrebné zúčtovať toto k 31.3.2014 zápisom 100 eur 501/343.
    lubka0907 Ďakujem za odpoveď

    Zrušenie registrácie DPH a zásoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.