Zavrieť

Porady

zrušenie registrácie DPH

Akým spôsobom trreba oznámiť - zrušiť registráciu platiteľa DPH pri skončení živnosti ?
Ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Písomnou žiadosťou - v prípade platiteľa DPH posielate elektronicky. A čakáte na vyjadrenie DU + stanoví presne obdobie, z ktoré podáte DP DPH (nezľaknite sa, ak bude presahovať aj obdobie po ukončení Vašej živnosti - väčšinou to uceľujú podľa vášho aktuálneho zdaniteľného obdobia - mesiac alebo štvrťrok).

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Vec: Žiadosť o zrušenie registrácie pre daň z pridanej hodnoty
    V súlade s § 81 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v platnom znení žiadam o zrušenie registrácie platiteľa dane z pridanej hodnoty a o určenie posledného zdaňovacieho obdobia. Som platiteľom dane od ....... a nakoľko môj obrat za posledných 12 kalendárnych mesiacov nedosiahol 49 790 eur, mám za to, že spĺňam podmienky na zrušenie mojej registrácie na DPH.
    ....poslať cez všeobecné podania elektronicky

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V katalogu formularov mas "Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty".
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elenka Myslím, že v tomto formulári nie je takáto možnosť - iba registrácia na DPH, zrejme treba použiť návod kolegov z predchádzajúcich príspevkov. Ďakujem za pomoc.
    avalik 1. citaj nazov formulara,
    2. pozri sa co obsahuje do uvedeneho formulara
    elenka ano v nazov to obsahuje, ale vo vnutri pri DPH som nenasla moznost zrusenia registracie - iba regisstraciu DPH.
    avalik tak pozri este raz, hned pod nadpisom formulara mas na zakliknutie 4 moznosti:

    Žiadosť o registráciu
    Žiadosť o zrušenie registrácie
    Oznámenie zmeny týkajúcej sa registrácie
    Oznámenie zmeny identifikačných údajov
    elenka ok pozriem ešte raz. ďakujem
      zbaliť

    zrušenie registrácie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.