Zavrieť

Porady

Prefakturacia

Prosim Vas o radu. DHL nam vyfakturovala prepravu tovaru z Nemecka do SR. Fakturovala nam to s DPH. To je v poriadku. Ale ja hned tuto sluzbu prefakturujem nasmu odberatelovi do CR / registrovany platca v CR/. Fakturovat s DPH alebo bez DPH? ja som fakturovala s DPH ale ozvali sa, ze s tym nesuhlasia. Vie mi niekto pomoct? Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Moj osobný názor bez DPH.Pokial nie si registrovaný platca v ČR tak bez DPH.
    "Ak sa mýlim opravte ma."

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    http://www.porada.sk/t22570-stavebne...hrana-dph.html
    http://www.porada.sk/showthread.php?...H+zahrani%E8ia
    tu je link k podobnej teme a ked sa trochu pohráš s vyhľadávaním na porade tak zaiste najdeš odpoved na svoju otázku. Je toho o tom dosť popísané.
    "Kto hľadá nájde"

    bruno je offline (nepripojený) bruno

    bruno
    hladala som , ale akosi si neviem napasovat jednotlive priklady na ten moj. ale hladam a patram. Dakujem.

    bruno je offline (nepripojený) bruno

    bruno
    Dakujem. Zatial co som pochopila, tak bez DPH. Ale mam v tom neskutocny chaos.Takze ked to budem prefakturovavat ceskej fy, tak bez DPH a iba zaklad dane / myslim tu od DHL / alebo celu sumu?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Pravidlá pre určenie miesta dodania sprostredkovania intrakomunitárnej prepravy tovaru v mene klienta a na účet klienta sú rovnaké ako pre určenie miesta dodania intrakomunitárnej prepravy tovaru. Miestom doania pri sprostredkovaní intrakomunitárnej prepravy tovaru, ak sprostredkovateľ koná v mene a na účet inej osoby, je miesto začatia prepravy tovaru. Ak sprostredkovateľ poskytne sprostredkovateľsku službu zákaznikovi, ktorý je identifikovaný pre daň v inom členskom štáte ako v členskom štáte začatia prepravy tovaru, je miestom dodania sprostredkovateľskej služby členský štát, ktorý pridelil zákaznikovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým mu sprostredkovateľ službu poskytol
    -z toho mi vyplýva, že fakturujete bez dph, uvadzate iba cenu nakupenej sluzby /bez dph/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.