Zavrieť

Porady

MD

Dobrý deň, môžete mi poradiť? 30.11.2013 sa mi skončil PP kde som mala odpracovaných vyše 3 rokov. Od 1.12.2013 som na UP a poberám dávku v nezamestnanosti, od 3.12.2013 som popri UP aj zamestnaná len na hodinu denne, čiže mám nárok na dávku v nez. a tiež som vedená na UP nakoľko nepresahuje mzda 148 EUR. Momentálne som tehotná, na MD nastúpim 5.7.2014, viete mi poradiť či budem poberať materskú ešte z príjmu v roku 2013 alebo z posledného PP? Pravdepodobne sa prihlásiť na dobrov. poistenie nemá zmysel alebo áno?
ivka70 Akou formou si zamestnana? Mas PP, dohodu - aku? Trva to viac ako 90 dni?
Silvia Szalaiova Je to PP a trvá od 3.12.2013 čiže trvá viac ako 90 dní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak to si dokašľaľa, zrušila si si ochrannú dobu zo zamestnania a máš nárok len na MD z dohody .. z príjmu čo si zarobila v roku 2013 za mesiac december ..

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mohla by si sa prihlásiť na dobrovoľné poistenie .. mala by si v takom prípade nárok na dávku z dvoch poistení. Z toho terajšieho PP aj z dobrovoľného poistenia
    Katy a R ale má

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.