Zavrieť

Porady

oprava účtovného obdobia

Ahojte, potrebujem opravit rok 2004 v podstate nejde o velku sumu ale ide o to ze nam v knihe zavazkov figuruju faktury ktore neexistuje, skratka oni boli vystavene ale vzapäti zrusene, ale neboli vybrate medzi fakturami ked sa zuctovali az potom (skratka nebol uskutocneni obchod)...ako to mam opravit v tomto roku t.j. 2006 a podat dodatocne za rok 2004?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    hm presiel som postupy - tam sa hovori len o vyznamnych chybach - urcuje si firma v internom predpise podla mna, kedze nejde o vyznamnu chybu zuctoval by som to k 1.1.2006 nasledovne

    suma faktur 321/648/anl - nedanove v roku 2006

    a podal by som dodatocne danove prizanie za rok 2004 a doplatil danovu povinnost.

    myslim ze takto je to spravne
    človiečik Vladimír Ozimý
    no a este k dodatocnemu danovemu priznaniu. Dam to do kolonky polozky zvysujuce zaklad dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Vladimír Ozimý
    no a este k dodatocnemu danovemu priznaniu. Dam to do kolonky polozky zvysujuce zaklad dane?
    Opravíš to cez tie účty, na ktoré si pôvodne účtoval, iba mínusom. Tieto položky Ti zvýšia základ dane.
    človiečik Vladimír Ozimý
    pytal som sa auditora a ten potvrdil moju variantu zauctovat to v roku 2006 len by ma zaujimalo ako to dostat do danoveho priznania roku 2004 ako pripocitatelnu polozku k zakladu dane alebo to mam zohladnit v HV?

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Opravíš to cez tie účty, na ktoré si pôvodne účtoval, iba mínusom. Tieto položky Ti zvýšia základ dane.[/quote]

    Mám tiež jednu fa.z r. 2004 aj keď je suma malá, chcem ju dostať preč. Ak som účtovala 518/321, 343/321 v roku 2004 tak v tomto roku môžem urobiť opravu -518/-321, -343/-321?

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Má niekto stým skúsenosť? Jedná sa len o sumu 420,- Sk ale od roku 2004 mám faktúru v záväzkoch a chcem ju dostať preč. Môžem postupovať tak ako som opísala v predchádzajúcom príspevku? Neviem či môžem dať aj sumu DPH mínusom.

    oprava účtovného obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.