Zavrieť

Porady

Oprava alebo technické zhodnotenie???

Prosím o radu v nasledovnom prípade:
Sro v r.2003 zakúpila HIM-PC s príslušenstvom, v OC vyššej ako 30.000,-, v r. 2003 ho začala odpisovať v súlade so zákonom o dani z príjmov.
V 07/2004 sa PC pokazil. Sro ho dala opraviť, avšak,
- do pôvodného PC zakúpila nové komponenty (do 30.000,-), tie vymenila a zfunkčnila pôvodný PC
- pokazené komponenty dala opraviť, zakúpila ďalšie (repasované) a zostavila "nový" repasovaný PC, ktorý predala.
Otázka: účtovať opravu pôv. PC, alebo techn. zhodnotenie, prípadne aj tech. zhodn. dať priamo do nákladov, nakoľko bolo do 30.000,- Sk? Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Dve minuty dozadu som rozoberala techn.zhodnotenie s auditorom a po tomto rozhovore by som to dala priamo do nákladov, ak hodnota nebola väčšia ako 30.000,-. Účtovne to môžte odpisovať, ale daňovo celé na 518.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    GABRIELA
    Dve minuty dozadu som rozoberala techn.zhodnotenie s auditorom a po tomto rozhovore by som to dala priamo do nákladov, ak hodnota nebola väčšia ako 30.000,-. Účtovne to môžte odpisovať, ale daňovo celé na 518.
    Veď to sa nedá! Nemôže to byť aj oprava aj obstaranie majetku.
    Ak sa to zaúčtuje ako náklad, tak nie je čo odpisovať. Asi ste sa s audítorom nerozumeli.
    lotina takže Gabriela, ako poradíš prosím ťa? celé do opravy a teda celé ako náklad jednorázovo? Dík
    lotina teda Mudroš, prosím ťa poraď

    michaela329 je offline (nepripojený) michaela329

    michaela329
    takže ak prebehla na aute generálna oprava za 14 000 EUR - tak účtujeme na opravy a udržiavanie. Išlo len o opravu automobilu, kvalitatívne sa nič nemenilo, nepribudli žiadne funkcie. V tomto prípade to nemení odpisovanie tohto auta? Aj keď išlo o takú významnú sumu?
    fortunka Ak je to oprava tak je jedno o akej sume je rec. Ide to rovno do nakadov
    michaela329 ďakujem za uistenie, som spokojnejšia

    Oprava alebo technické zhodnotenie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.