Zavrieť

Porady

Účtovanie autoškoly

Dobrý deň poraďáci, dostala som možnosť účtovať autoškolu (PU-s.r.o.), ale zistila som , že osobné auto, ktoré sa na tento účel využíva má spoločník ako súkromná osoba na leasing a doteraz si robil klasické cesťáky ako zamestnanec. Podľa mňa to nie je správne a automobil ako predmet podnikania by mal byť vložený v majetku sro. Aký máte na to názor? A ako to spätne riešiť? Je možné, že by to auto ako súkromná osoba prenajímal sro? A tento príjem by musel ako súkromná osoba zdaniť na konci roka?
Vďaka vopred za všetky rady.
vodniksro ak chce auto prenajímať ďalej do sro, pozrite si zmluvu o leasingu najskôr; zvyčajne je tam niečo v zmysle - ak chce ďalej auto prenajímať, je na to potrebný súhlas leasingovky
cacka Ďakujem za pripomenutie. Nechápem prečo to hneď nevložil do s.r.o.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka To som mu navrhla, lenže on už podniká od minulého roka a v majetku ho nemá. Čiže dokiaľ sa to prepíše, môže to ako FO prenajímať s.r.o.? A ten príjem z prenájmu nebude musieť zdaniť? Vďaka....
    maped skús prečítať: http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...-eserocke.html
    cacka Ďakujem pekne.
      zbaliť

    Účtovanie autoškoly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.