Zavrieť

Porady

Účtovanie autoškoly

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť pri účtovaní autoškoly?

AŠ je neplatca DPH a prijíma platby od žiakov v hotovosti na základe PPD. Nevystavuje žiadne faktúry. Ide mi o to ako zaúčtovať takýto príjem do výnosov, hlavne ak kurz prebieha na prelome roka, napr. od novembra 2011 do februára 2012. Kurz napr. stojí 300 eur. Žiak zaplatí 150 eur v roku 2011 a 150 eur v 2012. Do ktorého roka ide výnos? Predošlá účtovníčka účtovala všetky PPD do výnosov tak ako žiaci platili, ale nezdá sa mi to správne.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ibiza Pozri príspevok
    Takže celý výnos patrí do roku 2012?
    Náklady, výnosy( v tomto prípade) musíš časovo rozlíšiť, ak je kurz na prelome rokov, vypočítaš dni kurzu roka 2011 a 2012 a rozúčtuješ podľa toho, ako máš už vyššie uvedené. 384 je práve ten účet časového rozlíšenia.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ibiza Pozri príspevok
    Takže celý výnos patrí do roku 2012?
    veď som Ti písala:
    PPD 211 / 602, 384

    a som podľa Tvojho zadania myslela, že vieš, že to treba rozpočítať....

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    jaaaaj... bože ja trkvas ... no a čo v prípade, že mi celý kurz uhradí až po ukončení kurzu? To znamená vo februári 2012?

    ja som myslela, že či to nebude dobre robiť tak, že na začiatku kurzu si zadám cez ID 311/602 a potom to budem účtovať ako 211/311.

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Ahojte, potrebovala by som sa usistiť, či môže FO - autoškola neplatiteľ DPH, JU, prijímať platby od klientov iba na PPD bez vystaenia faktúry, alebo ako to prektizujete vy? Majiteľ argumentuvje tým, že vždy to tak robil, no ja neviem či len PPD? Ďakujem.

    jany2001 je offline (nepripojený) jany2001

    jany2001
    Neviete mi prosím niekto poradiť, či musí byť v autoškole, ktorá je s.r.o. auto zaradené v majetku, alebo ho može mať v prenájme?

    Účtovanie autoškoly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.