Zavrieť

Porady

Čo je správny doklad v prípade daňovej kontroly stav taxametra alebo súčet vytlačených potvrdeniek?

Ak taxikári nemajú povinnosť tlačiť dennú ani mesačnú uzávierku, musím do účtovníctva nahadzovať každý vydaný bloček? Môže daňová kontrola žiadať stav taxametra v Eur na kontrolu k dani z príjmov? V sumáre dňa /mesiaca/ sa nasčitávajú aj nevytlačené potvrdenky/. Čo je správny doklad pre výpočet príjmov ,, vytlačená potvrdenka alebo stav podľa taxamatra? Podľa akého zákona?
15 komentárov     zbaliť
laco373 aj mna by zaujimalo to , či môže danova kontrola žiadať stav taxametra a čo je pre nich smerodatne ?
veronikasad a nemali by byť tieto sumy po zavedeneí povinnej VRP zhodné ?
laco373 ja si to tiež myslim, ale ide o to či to ma pravo niekto kontrolovať a či je o tom niejaky zakon , alebo vyhlaška ?
marjankaj Veď poštuduj daňový poriadok. Tam to máš uvedené. §45
laco373 ja sa pytam konkretne na taxameter , tam nič nieje
veronikasad odst. 2 písm. h) nie je dostatočne čitatelný ?
(2) Kontrolovaný daňový subjekt má vo vzťahu k zamestnancovi správcu dane tieto povinnosti:
a) umožniť poverenému zamestnancovi správcu dane vykonať daňovú kontrolu,
b) zabezpečiť vhodné miesto a podmienky na vykonanie daňovej kontroly,
c) poskytovať požadované informácie sám alebo ním určenou osobou,
d) predkladať v priebehu daňovej kontroly záznamy, ktorých vedenie ukladá osobitný predpis,2) a iné doklady, ktoré preukazujú hospodárske operácie a účtovné prípady, vo forme požadovanej správcom dane, ak ich v tejto požadovanej forme vedie, vrátane evidencie a záznamov, ktorých vedenie bolo správcom dane uložené, a podávať k nim ústne alebo písomné vysvetlenia,
e) predkladať v priebehu daňovej kontroly dôkazy preukazujúce jeho tvrdenia,
f) umožňovať vstup do sídla, miesta podnikania kontrolovaného daňového subjektu a do jeho prevádzkových priestorov a umožňovať rokovanie s jeho zamestnancom,
g) zapožičať doklady a iné veci mimo sídla, miesta podnikania alebo prevádzkových priestorov kontrolovaného daňového subjektu, poskytnúť výpisy, alebo ich kópie,
h) umožniť prístup k softvéru a informačno-komunikačným prostriedkom, ktoré daňový subjekt používa na prevádzkovanie podnikateľskej činnosti, a k výstupným dátam z týchto softvérov.
laco373 to mi je jasne , ja som mal na mysli priamo kde sa piše o taxametry , konkretne , ale dakujem
veronikasad Joooj, ak by každý predmet podnikania bol presne definovaný v zákone, to by boli zákony vážiace tony.
marjankaj a pod písmenom "h" tomu nerozumieš? To treba preložiť do reči tvojho kmeňa? Alebo ti treba zabaviť doklady a zariadenia ako to urobili váhostavu?
laco373 Ešte raz , dakujem , a netreba mi prekladať , lebo ako som už hore pisal tomu rozumiem , len ja som mal na mysli nejaku vyhlašku , alebo špecifikaciu presne o taxametry,, čo to je ,,čo v nom može kontrolovať a či a ktore udaje z neho su kontrolovatelne .
veronikasad https://www.financnasprava.sk/_img/p....03.16_VRP.pdf
marjankaj Používaš taxameter pri svojej činnosti? Ak nie tak máš problém.
Ak áno, tak si povinný z neho sprístupniť dáta. Čo si ty prišiel z Mongolska, že tomu nerozumieš?
Ty nie si Široký, aby s tebou jednali v rukavičkách.
laco373 ako sorry ale z mongolska si ty , prečitaj si poriadne čo som napisal !?
Ešte raz to napišem ,, mne je to uplne jasne a chapem to,,
Ja sa pytam či nieje nejaka špecifikacia , alebo definicia toho čo je to taxameter , čo musi evidovať , čo ma tlačiť atď,,
Lebo su aj take taxametre čo sice tlačia potvrdenku , ale nedokažu ani dennu ,ani mesačnu uzavierku.
pochopila ...
marjankaj http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-56
laco373 marjankaj asi z toho mongolska si ty , zase si tu dala uplne niečo ine ako sa pytam , lebo ja sa pytam len na taxameter na jeho presnu špecifikaciu , že je to meradlo.... a ma uchovavať ....... a da sa kontrolovať ..... a pod , proste niečo v tomto vyzname . Nie všeobecne že ma tlačiť potvrdenku !
Niečo take sa mi zatial nepodarilo najsť , ale malo by to niekde byť , lebo je to štatom schvalene meradlo . Vyslovne o toto sa mi jedna . Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Co povazujete za taxameter ? Skutocne odjazdene km, alebo prijate peniaze za skutocne vyuctovane km za prepravu ? Nemaj mi za zle, ale co neaplatii TAXIkar, vyuctuju od nas co nemame prijem v hotovosti

    Čo je správny doklad v prípade daňovej kontroly stav taxametra alebo súčet vytlačených potvrdeniek?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.