Zavrieť

Porady

Poznatky z daňovej kontroly DPH 2002

Prosím Vás pripomente , ako to bolo v roku 2002 s DPH " Daňový režim pri preddavkoch "/zálohách/. Bolo to zdaniteľné plnenie?

V prípade vystavenia zálohy sa DPH uvádzala na výstupe až pri ostrej faktúre . Vtedy bol plátca DPH povinný túto daň na výstupe odviesť .Je to tak ?


V utorok mám DK za rok 2002 , a lovím v pamäti .Idem pozrieť ešte zákon .

Ale ak by ste mohli, tak popíšte .
Naposledy upravil Zita5 : 22.02.06 at 11:20 Dôvod: zmena názvu témy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    dph sa v r.2002 môhla uplatniť, ako nárok na odpočet až po zaplatení. DPH sa odvádzala až pri vystavených daň.dokladoch. Dph nemalo dopad na poskytnuté a prijaté preddavky, ako teraz. No možno ma ešte niekto v niečom doplní, nemám momentálne pri sebe taký starý zákon.
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:35 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1
    dph sa v r.2002 môhla uplatniť, ako nárok na odpočet až po zaplatení. DPH sa odvádzala až pri vystavených daň.dokladoch. Dph nemalo dopad na poskytnuté a prijaté preddavky, ako teraz. No možno ma ešte niekto v niečom doplní, nemám momentálne pri sebe taký starý zákon.
    Renátka ďakujem , už som si našla zákon , takže mám v tom jasno . Ešte by som poprosila , ja "stará škola" , teraz som si prechádzala doklady a zistila som , že mám posunutý číselný rad VPD . Nemám ich tlačené SW , ale ručne vypisované . Jedná sa mi o omyl o dve čísla . Nie je možnosť ich vypisovať na novo , pretože tam mám už podpis o prevzatí peňazí od odberateľa ,resp. konkrétnej osoby .

    Ako by ste postupovali pri oprave ? Kto má s tým skúsenosť , ako na to pozerá daňový kontrolór ?

    Mám na pôvodných VPD opraviť poradové číslo s podpisom opravil ?
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:36

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Posúvam moju tému .........
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:36

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zita5
    Renátka ďakujem , už som si našla zákon , takže mám v tom jasno . Ešte by som poprosila , ja "stará škola" , teraz som si prechádzala doklady a zistila som , že mám posunutý číselný rad VPD . Nemám ich tlačené SW , ale ručne vypisované . Jedná sa mi o omyl o dve čísla . Nie je možnosť ich vypisovať na novo , pretože tam mám už podpis o prevzatí peňazí od odberateľa ,resp. konkrétnej osoby .

    Ako by ste postupovali pri oprave ? Kto má s tým skúsenosť , ako na to pozerá daňový kontrolór ?

    Mám na pôvodných VPD opraviť poradové číslo s podpisom opravil ?
    Zitka ja mám taký názor, že ani pani z DÚ nie je bezchybná, aj ona je omylná. Proste stalo sa ti , že si vynechala omylom dve čísla a hotovo. Podľa mňa ak ti chýbajú len por.čísla VPD to nie je až taký problém, horšie by bolo keby ti chýbali na PPD, tam by sa už môhlo uvažovať o manipuláciu. Nuž stalo sa , keby si si bola toho hned vedomá, tak tie dve por.čísla doplníš inými dokladmi to nie je problém. Ja ked som mala v r.2003 kontrolu na dph som omylom poradie čísiel zmenila na vyst.faktúrach /mojich pohľadávkach / a začala ma upodozrievať, že som si posunula daň.povinnosť, vieš vtedy sa to akurát prelínalo medzi štvrťrokmi. Povedala som jej nech si to zistí u nášho odberateľa a nech ma vopred neupodozrieva z podvodov. Sklapla a bola ticho. Treba si to obhájiť, vysvetliť ....Uvidíš dopadne to dobre.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ešte doplním ja osobne by som to už nechala tak a nič neopravovala.
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:37

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mám posun napr.VPD 035 , v PD mám 037 a už vlastne všetky sú posunuté .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:37

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Mám posun napr.VPD 035 , v PD mám 037 a už vlastne všetky sú posunuté .
    Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:38

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".
    Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia . Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná , že kde som vtedy aj myslela .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:38

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia . Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná , že kde som vtedy aj myslela .
    Zitka, nie je to žiadna tragédia, dejú sa aj horšie vecí.
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:38

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia . Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná , že kde som vtedy aj myslela .
    Mne sa také už stalo, všetci sme omylní, nemala som konkrétne na to síce DK, je to potrebné poriadne vysvetliť.
    Poviem ako sa to stalo mne , je to banalita, ale stalo sa. Vypisujem VPD na softe, keď som ho vypísala všimla som si, že som zadala nesprávnu sumu. Išla som to opraviť , prehovorilo na mňa moje dieťa a ja som sa znovu dostala k PC po hodine. Medzitým som zabudla, že to mám opraviť a nahodila som ten doklad znovu ako nový, lebo som si ho nedala na druhú kôpku, //, keďže som chcela opravovať. No a chyba je na svete...
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:39

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja si myslím tiež , že ma niekto určite musel niečím vyrušiť , v ten moment som sa niečomu začala venovať , a už sa chybička vloudila .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:40 Dôvod: zmen názvu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    I mne sa stalo, že som po zaúčtovaní záznam zrušila, lebo bol nesprávny.....soft mi ale automaticky ponúka v takom prípade ďalšie číslo dokladu v poradí ....môžem si to v číselníku prepísať, ale keď ma niekto vyruší, tiež mi vznikne "pauza" bez záznamu. Čo už
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:40 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Babenky ďakujem podporu , aspoň viem , že nie som sama .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:41 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zajtra myslite na mňa , mám daňovú kontrolu , už sa veľmo teším . Potom dám vedieť akú výšku sankcií budeme platiť .:p
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:41 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".
    evina vďaka, použila som tento spôsob , ako si radila , spravila som to tak , prešli to a bez poznámky , pozreli zápis a všetko v poriadku .

    Prídu ešte zajtra , robia mi 2 združenia 1-trojčlenné a jedno-päťčlenné , ale sú ľudský a proste super . Pri kontrolách asi netreba byť drzí , pekne si všetko povedať a hlavne sa dať poučiť" akože " aj keď viem , že nemá pravdu . Zatiaľ bez problémov .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:42 Dôvod: zmena názvu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    evina vďaka, použila som tento spôsob , ako si radila , spravila som to tak , prešli to a bez poznámky , pozreli zápis a všetko v poriadku .

    Prídu ešte zajtra , robia mi 2 združenia 1-trojčlenné a jedno-päťčlenné , ale sú ľudský a proste super . Pri kontrolách asi netreba byť drzí , pekne si všetko povedať a hlavne sa dať poučiť" akože " aj keď viem , že nemá pravdu . Zatiaľ bez problémov .
    Som rada, vždy hovorím, že každý problém sa dá riešiť
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:42 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Takže konečne mám po daňovej kontrole . Pikošky žiadne až také nemám , bolo to OK . Našli mi chybu v hodnote 181,- Sk som si viacej vypýtala od šátu - nadmerák .

    Tešili sa , že aspoň niečo našli , pochválili ma a povedali , že aby som nebola taká pyšná , že vôbec nič nenašli , tak tých 181,- Sk mi dajú do zápisu .

    Ja som síce pri mojej kontrole na tú chybu prišla , ale som im nič dopredu nehovorila .Keď som sa zmienila , že viem o tom , tak mi povedal pán , že som čakala a testovala ich zručnosť a schopnoť nájsť chybičku .:p

    Inak všetko O.K. - ale môžem povedať že daniari majú zmätok v hlavách ešte väčší ako my . Na nich tie zmeny veľmi dobre nevplývajú , majú menej znalostí ako my a väčší chaos v pochopení zákona .Česť výnimkám .
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:43 Dôvod: zmena názvu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Takže konečne mám po daňovej kontrole . Pikošky žiadne až také nemám , bolo to OK . Našli mi chybu v hodnote 181,- Sk som si viacej vypýtala od šátu - nadmerák .

    Tešili sa , že aspoň niečo našli , pochválili ma a povedali , že aby som nebola taká pyšná a že vôbec nič nenašli , tak tých 181,- Sk mi dajú do zápisu .
    Ja som síce pri mojej kontrole na tú chybu prišla , ale som im nič dopredu nehovorila .Keď som sa zmienila , že viem o tom , tak mi povedal pán , že som čakala a testovala ich zručnosť a schopnoť nájsť chybičku .:p
    Inak všetko O.K. - ale môžem povedať že daniari majú zmätok v hlavách ešte väčší ako my . Na nich tie zmeny veľmi dobre nevplývajú , majú menej znalostí ako my a väčší chaos v pochopení zákona .Česť výnimkám .
    Blahoželám Zitka k úspešne zvládnutej kontrole. Si šikulka.
    Naposledy upravil Denda : 22.02.06 at 11:43 Dôvod: zmena názvu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety
    Blahoželám Zitka k úspešne zvládnutej kontrole. Si šikulka.

    Ďakujééééééééééém:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.