Zavrieť

Porady

Úraz neplnoletého žiaka počas prestávky na chodbe

Anketa: Úraz neplnoletého žiaka počas prestávky na chodbe

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • zodpovedá škola

    1 100.00%
  • zodpovedá škola ale aj učiteľ

    0 0%
  • iba učiteľ

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu). Riaditeľ školy počas šetrenia úrazu zistil, že učiteľ, ktorý mal vykonávať dozor, naň nenastúpil. Po ukončení liečby rodičia tohto žiaka predložili škole lekársky posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia, kto zaplatí odškodné škola učiteľ poisťovňa, učiteľa vyhodia ? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
lujza.j kolko ročný žiak?
matofbk 16ročný
buchač By som aj rád vidieť , že ako by učiteľ zabránil pošmyknutiu , aj keby bol na tom dozore ...
Dnešné ( poniektoré) deti sa kľudne dajú zaradiť do kategórie nezvládnuteľných hyperaktívnych ( nemyslím na chorobu ) hajzlíkov ...
Rodičia sú zaslepení opičou alebo cigánskou láskou a nepripusia , že aj ich decko môže byť príčinou úrazu ...
lujza.j Buchi nijak by nezabránil....moj brácho má šmatľavé decko...večne sa mu v škole niečo prihodí......
buchač Lui ...ja takéto prípady prirovnávam futbalu alebo ešte lepšie hokeju ...
Sú tam traja rozhodcovia a hráči sa aj tak faulujú ...

Takže aký to dozor ?

Tá otázka ohľadom vyhodenia učiteľa mi dokoca pripadá , ako keby si to zadávateľ doslova prial ...
Lebo syn zlomil nohu VLASTNÝM pričinením , no ale predsa niekoho je potrebné dodrbať ...

P.S.:
Kua , aj by som šracovi odniesol pomaranče do nemocnice , len neviem do ktorej ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu). Riaditeľ školy počas šetrenia úrazu zistil, že učiteľ, ktorý mal vykonávať dozor, naň nenastúpil. Nepodstatné - učiteľ nie je strážcom! Dozerá na poriadok. Neprítomnosť nemá žiadny vplyv na uvedený prípad. Po ukončení liečby rodičia tohto žiaka predložili škole lekársky posudok o bolestnom a sťažení spoločenského uplatnenia, kto zaplatí odškodné škola učiteľ poisťovňa - každé školské zariadenie má uzevreté poistenie pre takéto prípady - takže poisťovňa, učiteľa vyhodia ? A prečo? Veď on to nepsôsobil.... Ďakujem
    Nemáš za čo

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Každá škola by mala mať bezpečnostného technika - či už vlastného alebo externého- on je najkompetentnejší v súčinnosti s riaditeľom a poškodeným riešiť úraz a samozrejme dať odborné rady.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    nie je toto definovane v zakone, v nariadeniach, vyhlaskach, ci v poistnych zmluvach?
    matofbk neviem , niečo som našiel ale nič konkrétne, preto sa pýtam či niekto nevie nenašiel viac ,vďaka

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    ...to škola, alebo niekto iný má platiť každému šmatlákovi ktorý sa potkne alebo šmykne?
    buchač By som aj rád vedieť , že ako došlo k tomu úrazu ...
    Lebo pri obyčajnej chôdzi je to u tak mladého jedinca doslova umenie...
    misoft Asi tam podlahu vyleštil Cibulka a jeho 6 medveďov.....

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Ja si teda nepamätám, že by u nás na strednej bol počas prestávky vykonávaný nejaký dozor učiteľa... Ale my sme asi vedeli ako sa máme správať, tak nebolo treba... a šmyknúť sa, potknúť sa, zakopnúť a zdžubať sa...tak to sa stalo asi každému, len s inými následkami. Hádam nemá učiteľ držať každého študentíka za ručičku keď prechádza cez chodbu???

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pre všetkých diskutujúcich a radiacich : Veď ide o hypotetický úraz, ide o anketu s možnosťou pridávania hlasov a tu sa rozbehla naplno diskusia, akoby išlo reálny úraz. Zadávaťeľ témy nepovedal, čo týmto sleduje.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko ako si prisiel na to, ze to je hypoteticky uraz? Nikde som veru nezazrel "keby", "co by', "v pripade, ze".
    sosak Keď chcem radu, tak nebudem robiť "anketu". Čítaj:Na strednej škole počas prestávky dôjde na chodbe k úrazu neplnoletého žiaka (pošmykol sa a zlomil si nohu).
    taiko nuz ludia sme vselijaki a svoje problemy riesime roznymi sposobmi. Citaj "posmykol", "zlomil si nohu", "zistil", "nenastupil", "po ukonceni liecby" atd atd.
    sosak Ale je tam napísané že : dôjde, nie že došlo k úrazu.
      zbaliť

    Úraz neplnoletého žiaka počas prestávky na chodbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.