Zavrieť

Porady

Keď sa stane úraz v práci počas prestávky, nie je to pracovný úraz?

Dobrý deň. Moja švagrina si pri páde zlomila prst na ruke počas prestávky v práci. Nechcú jej to v zamestnaní uznať ako pracovný úraz. Je to skutočne tak?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

willma je offline (nepripojený) willma

willma
podľa ZP par. 195
(2) Pracovný úraz je poškodenie zdravia, ktoré bolo zamestnancovi spôsobené pri plnení pracovných úloh alebo v priamej súvislosti s ním nezávisle od jeho vôle krátkodobým, náhlym a násilným pôsobením vonkajších vplyvov.

(3) Pracovný úraz nie je úraz, ktorý zamestnanec utrpel na ceste do zamestnania a späť.

a len malý dodatok obedná prestávka nie je plnenie pracovných úloh. Takže zamestnávateľ bohužiaľ postupoval správne.

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Marína, drobeceva, Dav, mzdarka renca, Paula, terezamaria
6

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Eva Zedeková Pozri príspevok
Dobrý deň. Moja švagrina si pri páde zlomila prst na ruke počas prestávky v práci. Nechcú jej to v zamestnaní uznať ako pracovný úraz. Je to skutočne tak?
Ak to bola prestávka na obed, tak áno, nie je to pracovný úraz, táto prestávka sa do pracovného času nezapočítava.

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
Tweety Pozri príspevok
Ak to bola prestávka na obed, tak áno, nie je to pracovný úraz, táto prestávka sa do pracovného času nezapočítava.
neviem/nie som si isty ale podla mna to je pracovny uraz.

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Stanislav 1975 Pozri príspevok
neviem/nie som si isty ale podla mna to je pracovny uraz.
Zdôvodni svoj názor, čo ťa k nemu vedie.
Veľmi pekne ďakujem za informáciu i keď ma to nepotešilo. No nedá sa nič robiť, zákon je zákon. Aj tak ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Evka

Keď sa stane úraz v práci počas prestávky, nie je to pracovný úraz?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.