Zavrieť

Porady

Mám vracať peniaze, ak som bol nesprávne zaradený do platovej triedy?

Vedel by mi niekto odpovedať? Som učiteľ na ZUŠ, po doplnení si kvalifikácie ma vedenie preradilo z 9 do 10 platovej triedy. Neskôr mi oznámili, že ma zle preradili, a že musím byť späť preradený do 9. Teraz mi tvrdia, že musím vrátiť peňažný rozdiel medzi triedami. Nieje to moja chyba, ja som si preradenie nevymyslel, ale že keď som peniaze bral, tak ich mam aj vrátiť. Ja som si ich nepýtal! Mám za chybu vedenia trpieť ja? Veď vedenie je zodpovedné za zaradenie pedagogických zamestnancov do platových tried. Čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    § 131
    Zrážky zo mzdy a poradie zrážok

    (1) Zo mzdy zamestnanca zamestnávateľ prednostne vykoná zrážky poistného na sociálne poistenie, preddavkov poistného na verejné zdravotné poistenie, nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na verejné zdravotné poistenie, príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnanec podľa osobitného predpisu, zrážky preddavku na daň alebo dane, nedoplatku preddavku na daň, daňového nedoplatku, nedoplatku, ktorý vznikol zavinením daňovníka na preddavku na daň a na dani vrátane príslušenstva a nedoplatku z ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti.

    (2) Po vykonaní zrážok podľa odseku 1 môže zamestnávateľ zraziť zo mzdy len
    a) preddavok na mzdu, ktorý je zamestnanec povinný vrátiť preto, že neboli splnené podmienky na priznanie tejto mzdy,
    ...
    mortimor Takže mi to nakoniec strhnú z platu?
    mortimor teraz som podľa odpovedi z ministerstva školstva zaradení v 9
    avalik pytam sa na karierovy stupen podla § 27 zakona c. 317/2009

    Mám vracať peniaze, ak som bol nesprávne zaradený do platovej triedy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.