Zavrieť

Porady

dedicske konanie sa moze uskutocnit aj bez jedneho z dedicov?

Mozem sa spytat ze sme styria surodenci dedici po otcovi,zial sa nestykam a nestretavam dlhe roky z bratom,tym padom naozaj neviem kde sa nachadza,ani kde byva,zije,je vo vazeni? Neviem...Bola som este dieta ked on uz dospely odisiel z domu.Tak som p.notarke nemohla dat ziadne udaje o jednom z dedicov.Co sa v takom pripade robi?notarka povedala ze sa s takym pripadom este nestretla.Uz sest mesiacov sa to pretahuje.poradite mi prosim??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    občiansky zákonník

    § 468

    Na neznámeho dediča alebo na dediča, ktorého pobyt nie je známy, ktorý bol o svojom dedičskom práve upovedomený vyhláškou súdu a ktorý v určenej lehote nedal o sebe vedieť, sa pri prejednaní dedičstva neprihliada. Jeho opatrovník nemôže vyhlásenie o odmietnutí či neodmietnutí dedičstva urobiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sa čudujem potom notárke. Vraj nestretla. V takom prípade za neprítomného dediča (buď neprítomného, neznámeho pobytu a pod.) zastupuje opatrovník - zástupca dediča. Môže to byť aj zamestnanec súdu, mestského zastupiteľstva, iný občan a pod. A opatrovníka určí súd. Takže milá notárka by sa mala rozhýbať a cestou súdu požiadať o opatrovníctvo pre neprítomného dediča.

    dedicske konanie sa moze uskutocnit aj bez jedneho z dedicov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.