Zavrieť

Porady

Stravovacie poukážky v JÚ

SZČO si nakúpil stravovacie poukážky. Tieto stravovacie poukážky v akom množstve môže použiť v týždni. Musí použiť len 5 stravov.poukážok v pracovnom týždni? Alebo stravovaciu poukážku môže použiť aj cez víkend ked pracujem sám pre seba?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
SZČO si nakúpil stravovacie poukážky. Tieto stravovacie poukážky v akom množstve môže použiť v týždni. Musí použiť len 5 stravov.poukážok v pracovnom týždni? Alebo stravovaciu poukážku môže použiť aj cez víkend ked pracujem sám pre seba?
SZČO má taký istý nárok na stravenku, ako zamestnanec v PP, za odpracované dni..
0 0
mercy mercy

mercy je offline (nepripojený) mercy

my sme sa o tom bavili, lebo mam jedneho taxikara. ked vykaze v tom dni nejaku pracovnu cinnost, moze si podla mna uplatnit stravny listok. ved ma narok za kazdy odpracovany den. takze ked bude jazdit 30 dni v mesiaci a uvedie mi to vo vykaze, tak mu uznam 30 gastro-listkov...
alebo sa mylim???
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ak máš dôkaz o tom, že pracoval 30 dní, napr.príjmy za 30 dní, tak nemáš dôvod mu nedať za každý odpracovaný deň.

A čo potom lekári - len tak ma napadlo, cez deň v ambulancii, v noci pohotovosť a ráno opäť v ambulancii, a to je skutočne tak, aký počet by sme dali im? No, možno sa pán premiér vyhrabe zo spodu tých plášťov a niečo im pridá aj na stravnom...
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

ondrejvla
Ak máš dôkaz o tom, že pracoval 30 dní, napr.príjmy za 30 dní, tak nemáš dôvod mu nedať za každý odpracovaný deň.

A čo potom lekári - len tak ma napadlo, cez deň v ambulancii, v noci pohotovosť a ráno opäť v ambulancii, a to je skutočne tak, aký počet by sme dali im? No, možno sa pán premiér vyhrabe zo spodu tých plášťov a niečo im pridá aj na stravnom...
Ako teda dokáže SZČO , že pracoval aj cez víkend? Napr. bude pracovať na materiály, ktorý postupne opracúva a môže ho predať aj o týžden neskôr a príjem bude až o týždeň kedy ho predá. Ako to dokázať? Myslela som , že v zákone je len za pracovné odpracované dni.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
Ako teda dokáže SZČO , že pracoval aj cez víkend? Napr. bude pracovať na materiály, ktorý postupne opracúva a môže ho predať aj o týžden neskôr a príjem bude až o týždeň kedy ho predá. Ako to dokázať? Myslela som , že v zákone je len za pracovné odpracované dni.
Presne tak je to myslené.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

mercy
my sme sa o tom bavili, lebo mam jedneho taxikara. ked vykaze v tom dni nejaku pracovnu cinnost, moze si podla mna uplatnit stravny listok. ved ma narok za kazdy odpracovany den. takze ked bude jazdit 30 dni v mesiaci a uvedie mi to vo vykaze, tak mu uznam 30 gastro-listkov...
alebo sa mylim???
Presne o tento systém mi ide, akurát sa nejedná o taxikára.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Tweety
Presne tak je to myslené.
Majka myslené to môže byť tak, aj ja si to myslím, len mi vŕta v hlave červík pretože v zákone je napísané za odpracované dni a nie za pracovné odpracované dni. Tak a teraz , ako to dokázať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
Majka myslené to môže byť tak, aj ja si to myslím, len mi vŕta v hlave červík pretože v zákone je napísané za odpracované dni a nie za pracovné odpracované dni. Tak a teraz , ako to dokázať?
Možno ani tí, čo písali zákon, celkom tomu nechápali. Veď napr. ak odpracuje za jedeň deň 12 hodín, môže podľa ZP zamestnanec dostať stravenku, tak potom má na ňu nárok aj SZČO.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Majka prosím ťa pomôž, mne sa teraz hlavne jedná o víkendy, nebudú s tým nejaké problémy, ak si uplatní stravov.poukážku aj cez víkend? Ja si myslím, že by s tým nemali byť problémy, pretože ak ide SZČO na služ.cestu tiež má nárok na diéty a nie je v zákone zakázané a hlavne stanovené v ktoré dni môže alebo nemôže chodiť na SC. Samozrejmosťou je , že chodia aj zamestnanci alebo SZČO aj cez víkendy na SC. Neviete niekto či existuje k takémuto prípadu nejaké stanovisko z DRSR?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
Majka prosím ťa pomôž, mne sa teraz hlavne jedná o víkendy, nebudú s tým nejaké problémy, ak si uplatní stravov.poukážku aj cez víkend? Ja si myslím, že by s tým nemali byť problémy, pretože ak ide SZČO na služ.cestu tiež má nárok na diéty a nie je v zákone zakázané a hlavne stanovené v ktoré dni môže alebo nemôže chodiť na SC. Samozrejmosťou je , že chodia aj zamestnanci alebo SZČO aj cez víkendy na SC. Neviete niekto či existuje k takémuto prípadu nejaké stanovisko z DRSR?
Marí sa mi, že som to dokonca aj vytlačila, pozriem zajtra v práci, alebo skúsim pozrieť na www.drsr.sk.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Ďakujem a budem čakať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
domacnost
Majka prosím ťa pomôž, mne sa teraz hlavne jedná o víkendy, nebudú s tým nejaké problémy, ak si uplatní stravov.poukážku aj cez víkend? Ja si myslím, že by s tým nemali byť problémy, pretože ak ide SZČO na služ.cestu tiež má nárok na diéty a nie je v zákone zakázané a hlavne stanovené v ktoré dni môže alebo nemôže chodiť na SC. Samozrejmosťou je , že chodia aj zamestnanci alebo SZČO aj cez víkendy na SC. Neviete niekto či existuje k takémuto prípadu nejaké stanovisko z DRSR?
Zatiaľ usmernenie nie je , mám jeden materiál v práci , zajtra Ti ho môžem poslať, ohľadne stravovacích poukážok .
Bude s tým dokazovaním problém , lebo jedine čo môže si SZČO podľa mňa viesť , tak určitú evidenciu dochádzky a tým potom preukázať nárokovateľnosť SP.

Inak kľudne mu môžeš uplatniť do výdavkov aj sobotu aj nedeľu pokiaľ vyvíjajú podnikateľskú činnosť .Podľa môjho názoru väčšinou podnikatelia nemajú voľný víkend , a ak áno tak možno to je sviatok aj pre ich rodinu .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a keďže je to pre naše rodiny sviatok, mali by sme mať nárok aj na tortu .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Nárok na stravné pre živnostníkov
- zákon o dani z príjmov
(§ 19 ods. 2 písm. p) a § 21 ods. 1 písm. i))
výdavky na stravovanie vynaložené SZČO za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške pre zamestnancov podľa:
- Zákonníka práce
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Zita5
Zatiaľ usmernenie nie je , mám jeden materiál v práci , zajtra Ti ho môžem poslať, ohľadne stravovacích poukážok .
Bude s tým dokazovaním problém , lebo jedine čo môže si SZČO podľa mňa viesť , tak určitú evidenciu dochádzky a tým potom preukázať nárokovateľnosť SP.

Inak kľudne mu môžeš uplatniť do výdavkov aj sobotu aj nedeľu pokiaľ vyvíjajú podnikateľskú činnosť .Podľa môjho názoru väčšinou podnikatelia nemajú voľný víkend , a ak áno tak možno to je sviatok aj pre ich rodinu .
Zitka ďakujem, že si zareagovala a potešila si ma tým, že máš aj materiál. Budem čakať. Hm, ak sa jedná len o evidenciu dochádzky to je najmänší problém, ved takúto evidenciu si môže každý zhotoviť len tak, aj taký ktorý nepracujú, ale akože pracujú. Podľa mňa je to zbytočné, ale ked bude treba tak evidencia sa stane samozrejmosťou.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Muška
Nárok na stravné pre živnostníkov
- zákon o dani z príjmov
(§ 19 ods. 2 písm. p) a § 21 ods. 1 písm. i))
výdavky na stravovanie vynaložené SZČO za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške pre zamestnancov podľa:
- Zákonníka práce
Muška nemám pri sebe zákon môžeš mi to laicky vesvetliť a to hlavne vetu za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške pre zamestnancov podľa ZP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Keď nemáš pri sebe zákony, nakukni na hlavnú stránku Porady (to sa tuším aj rýmuje ), tam sú všetky potrebné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/f89-zakony.htmltu Tu sú zákony .O.K.?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pozri aj tento link

http://www.porada.sk/showthread.php?...ravn%E9+SZ%C8O
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pripájam link, ktorý som našla k tejto problematike. Čo sa týka počtu odpracovaných hodín, resp. dní prikláňam sa k tomu, čo je písané v príspevku:

http://www.gastropass.sk/zivnostnici...avna_norma.pdf
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať