Zavrieť

Porady

FA / DOBROPIS

prosím o radu, Fa bola vystavená v 09/2013 len sa k nám nedostala, tak nie je v učt. a k nej Dobropis v 01/2014, ktorý je v učt. Teraz sa mi dostala do rúk fa z roku 2013 a neviem to napárovať. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba to všetko poúčtovať v tomto roku.
    x99 (Dnes 14:50) FA z roku 2013 dať do účt. do roku 2014?
    ÁNo, len si upresni pojem nedostala, ak skutočne prišla až tohto roku a je tam dph, nárok si môžete uplatniť v mesiaci, kedy ste ju obdržali, ale ak pojem nedostala je ten, že vo firme bola, ale niekde u niekoho v šuflíku, nárok na odpočet jedine už len cez DDP.
    Naposledy upravil Tweety : 12.05.14 at 11:53
    x99 FA z roku 2013 dať do účt. do roku 2014?
    x99 fa z roku 2013 sa vrátila s opraveným strojom naspäť čo sme ani nevedeli, pretože sme nesúhlasili s podmienkami opravy a teraz mi ju doniesli s tým opraveným strojom. Jasné, že DPH je v roku 2013. Dá sa to len cez dodatočné DP? Nemôžem to urobiť cez interný doklad s tým, že je to aj tak v neprospech nás nie štátu pretože mám v evidencii len Dobropis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.