Zavrieť

Porady

Úhrada splátky leasingu vopred

Zdravím potrebujem pomoc.Máme traktor na leasing jednotlive mesačné splatky účtujem ID každý mesiac,ale prišla mi fakúra za vopred úhradenú splatku ako mám túto faktúru zaúčtovať aby som neurobila dvojnásobné odpočitanie dane. vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si dvakrát uhradila v jednom mesiaci, tak aj nárok si môžeš uplatniť dvakrát ale môžeš aj neskôr ako vznikol. Preto sa má splácať presne podľa splátkového kalendára aby to bolo len raz odpočítané.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Na leasing potrebuješ vopred stanoviť účtovanie pre celý okruh operácií. DPH môže ísť do účtovania iba u splátok, nie u nákupu traktora. Faktúru za traktor máš zaúčtovanú na 042/474 a iba bez DPH ? Tak potom zvýšená splátka – akontácia je 474+343/321. Ostatné splátky podľa splátkového kalendára sa musia účtovať najprv ako predpis 562+343/474, kde 343 nie je len k 562, ale aj k určenej mesačnej splátke istiny, ktorá je už zaúčtovaná ako traktor. Úhrada potom ako 474/221.

    Úhrada splátky leasingu vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.