Zavrieť

Porady

predaj bytu

Dobry den, chcem sa spytat na jednu pre mna dolezitu vec. Po ocovi som ja spolu s mojimi bratmi a mamou zdedili byt. Mama ma 1/2 a zvysna polovica sa delila medzi 3 deti a opat matku. Mama chce byt predat, ale ja nie. Chcem sa opytat, aj ked je vacsinovy vlastnik bytu, ci ma pravo predat byt pokial, ja ako tiez vlastnik bytu s tym nesuhlasim?. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžete sa dohodnúť o zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva, alebo na návrh rozhodne súd (§ 141 a § 142 obťianyskeho zákonníka).
    Pri vyporiadaní spoluvalstníctva sa aj vyporiadajú investície, ktoré vložil niektorý spoluvlastník do nehnuteľnosti. Teda musíš dostať z predaja bytu viac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    K predaju potrebuje súhlas ostatných vlastníkov.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    A ty prečo nechceš predať? Chceš si ho nechať? Tak odkúp podiely ostatných spoluvlastnikov.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzi145 pretoze sa nachadzam mimo svk, a za druhe nesuhlasim s tym pretoze, ja som platila rekonstrukciu celeho bytu, po ocovej smrti, a jeden z mojich bratov nesuhlasi s vyplatenim....
    Chobot Teoreticky sa môže stať, že ti ponúknu ich podiel na odkúpenie a ak neodkúpiš, tak predajú inej osobe, ktorej nebude vadiť, že niekto iný vlastní 1/8.
    zuzi145 no neviem ci by sa niekto taky nasiel...ja som chcela odkupit ale zial jeden brat suhlasi a druhy nie... a zda sa mi to neferove ja platila celu rekonstrukcii a mam od toho aj doklady...nemala by som dostat za predaj viac ako moji bratia?
    Mila123 rekonštrukcia bola kedy? po dedení?
    zuzi145 ano rekonstrukcia bola az po dedicskom konani, nakolko dedicke konanie prebehlo skoro po 2 rokoch po smrti oca pretoze tam vznikli problemy s pozemkami, lebo boli prepisane na oca pokial bol v kome z ktorej sa uz neprebral a nik o tom nevedel az ked doslo kdedicskemu...ale rekonstrukcia bola az po dedicskom
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.