Zavrieť

Porady

Základné imanie

Ahojte. mala by som na Vás otázku....Do spoločnosti (s.r.o.) som zaúčtovala základne imanie do pokladne.A moja otázka znie, že akým spôsobom ho dostanem von z pokladne lebo mi tam ukazuje, že v pokladni mám 5000 Eur (základné imanie). Nemala by som ho z ID zaúčtovať von z 211?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    základná otázka a ako bolo to základné imanie splatene? Ak bolo splatené v hotovosti, tak proste ostane v pokladni až kým sa bu´d neprevedie na účet alebo nepoužije na rôzne plnenia hradené z pokladne.

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Ja účtujem ID ZI s.r.o. pohľadávka 353/411 = 5000 a potom PPD splatenie ZI 211/353 a tým pádom ho máš v pokladni ako vklad. Ostane Ti tam ako zostatok v pokladni.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    ZI malo byť vložené na účet firmy.
    skovco Presne tak obchodny zakonnik paragraf 60 odsek 2 :
    Peňažné vklady alebo ich časti splatené pred vznikom spoločnosti sa vkladajú na osobitný samostatný účet zriadený správcom vkladu v banke.
    S peňažnými prostriedkami vedenými na tomto účte nemožno nakladať skôr, ako spoločnosť vznikne...........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.