Zavrieť

Porady

účty 321 a 324

ako vyriešiť zostatok na účtoch 321 a 324 z minulých rokov? účtovníctvo som prebrala, ale staré účtovné roky nemám k dispozícii, nakoľko firma vyhorela a s ňou všetky účtovné doklady. problém je hlavne v tom, že zostatky na týchto účtoch mi vyhadzuje v hlavnej knihe ale v saldokonte nie sú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    321 by som započíta s 324 a zvyšok dala do výnosov.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Ja by som najprv overením s dodávateľmi zistila či sú oprávnene v účtovníctve. Ak áno zapísať do salda ( účt.prog.to umožňujú) Ak nie tak potom je chyba aj v zostatkoch na BÚ alebo pokladni.... alebo to vyriešiť cez opravu chýb minulých rokov. Nešla by som za každú cenu do výnosov a zdanenia. Je otázkou aký je to rozsah.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jajko50 No akých dodávateľov osloví, keď nevie čo konkretne sa na účte 321 účtovalo. Zo saldom pracovať nevie - nevie o aké dodávky išlo. predpokladám, že to je tak. Potom už je riešenie účtovné zápočet a výnosy na zvyšok, tak ako píše Tweety.
    Alena T. áno, presne tak neviem čo sa účtovalo a neviem to zistiť... takže urobím ako mi Tweety poradila... Ďakujem veľmi pekne
    GABRIELA Veď OK. Aj tak sa dá. Podľa mňa zjednodušená robota. Aj 321 zápisy obsahujú nejaké konkrétnejšie údaje z čoho zápis vznikal. To že nie je papier ešte neznamená že nie sú údaje v PC. Prišlo mi zvláštne to 2x zdaňovať.... Ide o rozsah a množstvo.
    Alena T. môžete mi prosím ešte poradiť ako započítať 321 s 324? nejde mi to...
    Tweety A nemáš ešte aj 314 a 311? pretože zápočet môžeš urobiť len medzi záv. a pohľadávkou.
    Alena T. Keď urobím takýto zápis program mi nájde chybu v kontrole rozdielov v zostatkoch medzi hlavnou knihou a saldokontom po mesiacoch. presne tak, program ma automaticky upozorní, že je porušená podvojnosť účtovania... nie pohľadávky, ktoré by som mohla s týmto započítať nemám
    Tweety Čiže v salde ich nemáš iba v účtovníctve? Potom neboli úhrady zaúčtované, a nesedia aj iné účty napr. pokladňa, banka, či tie sedia?
    Alena T. áno, presne tak... banka sedí, nakoľko mám výpis a viem si to odkontrolovať, ale pokladňa? to neviem ako zistiť... v hlavnej knihe boli zostatky aj na týchto účtoch, 321 bola napr. analytika 100 ale aj 0000 a na analytike 0000 bol zostatok 37eur tak isto to bolo aj na 324, s tým, že keď som si nahodila saldokonto tieto sumy tam neboli...neviem, či som to dobre vymyslela, ale do počiatočného saldokonta som si nadefinovala tieto DF a DPF, tým pádom sa mi to dostalo aj do saldokonta a teraz to zdaním, aby mi to úplne vypadlo z účtovníctva??? čo myslíte? len problém je v tom, že vôbec neviem o koho ide a či to bolo naozaj uhradené, alebo čo sa s tým vlastne dialo... :-(
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.