Zavrieť

Porady

Koho je drevo zo stromu na hranici pozemku?

Včera spadol na náš pozemok veľký strom, ktorý rástol na hranici pozemku. Odlomil sa vo výške asi 3m, kmeň zostal na mieste, celá zvyšná časť stromu, asi 8m kmeň + koruna, bola komplet na našom pozemku, navyše nám pri páde poškodila strechu stodoly. Sused dnes chytrý doobedu bez nášho vedomia vošiel do našej záhrady a strom rozrezal a odstránil za hranicu pozemku. Ostala som v šoku, drevo je rozkúskované na polmetrové časti... vraj si z neho "môžeme" zobrať. To, že sused postupoval protizákonne nejdem riešiť, zaujíma ma koho je drevo - tipujem, že pol na pol. A čo ak ho takto zničil? Ide o javor horský, cenený v nábytkárstve, ďalšia vec je, že sme ten strom mali radi a chceli sme si z neho dať čosi vyrobiť po vysušení...
5 komentárov     zbaliť
arizona kto ten strom sadil, Bol naozaj na hranici pozemku?Nemate plot?
majkatorka strom sadil ktosi dávno, možno pred 50 rokmi, ani jeden zo súčasných majiteľov. plot máme, aktivisti vysadili drevené vráta z pántov. obvod kmeňa bol 130cm vo výške 160cm, merala som ho minulé leto kvôli územnému rozhodnutiu. je jasné, že strom presahoval na oba pozemky, pri zameriavaní geodet povedal, že je viac u nás
arizona kedze mate plot, tak asi pen stromu musel byt na jednej z dvoch stran plotu, nie? A strom patri asi tomu, kto z majitelov ho vysadzal. To,ze koruna presahovala na susedny pozemok neznamena, ze strom je spolocny .-)
majkatorka peň je za plotom, ktorý kvôli stromu nie je na hranici pozemku, ale asi polmetra posunutý u nás. bolo to tak už, keď sme pozemok kúpili. sused bude stavať, takže sme dohodnutí, že ten plot posunieme ako má byť, on to uznáva, strom bol opticky u neho. nik z majiteľov strom nevysádzal, my sme pozemok kúpili, sused zdedil, strom tu bol oddávana, tiekol blízko potok, ktorý je zrušený, takže možno sa aj sám zasadil - doteraz to robí, máme dajakých jeho potomkov.
záver - nik z majiteľov pozemkov strom nesadil, peň je na hranici a presahuje na oba pozemky
majkatorka vyriešené, susedia sa ospravedlnili a všetko drevo je naše, len škoda, že časť už zbytočne porezaná na kusy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    Moj pohlad. Dohodol by som sa asi tak. Predajom casti dreva na opravu strechy a kupu materialu na dieru v plote po vypileni zbytku stromu. Ostatne drevo si rozdelit pol na pol. A ako to tu bolo spomenute. spravit spolocnu brigadu na zaplatanie diery v plote spojenu s gilovackou....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Sused dnes chytrý doobedu bez nášho vedomia vošiel do našej záhrady a strom rozrezal a odstránil za hranicu pozemku. Ostala som v šoku, drevo je rozkúskované na polmetrové časti... vraj si z neho "môžeme" zobrať. To, že sused postupoval protizákonne nejdem riešiť, zaujíma ma koho je drevo - tipujem, že pol na pol.
    TY NEJDEŠ RIEŠIŤ práve to najzákladnejšie ???
    Tak to si teda fakt iná .
    Ja by som práve TOTO RIEŠIL !
    " Nezaujímalo " by ma to drevo až tak .
    V súbehu týchto dvoch okolností by som suseda poriešil festovne . Verzie sú dve :
    1. Slušná - vydanie dreva už len z hľadiska toho , že vstúpil na môj pozemok a toto drevo by bola kompenzácia za ten nezákonný vstup .
    2. Tá druhá - podanie na súd - nezákonný vstup na cudzí pozemok za účelom krádeže .
    Mne by išlo viacmenej o to ( nie o drevo ) , aby si sused uvedomil svoj čin . Veď dnes je to porezanie spadnutého dreva a zajtra by to mohlo byť obratie úrody .
    P.S.:
    Ten bordel po pílení ostal asi na vašej polke a upratovať ho budete asi tiež len vy .....či ???
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majkatorka nepotrebujem sa súdiť s ľuďmi, vedľa ktorých budem žiť ďalších x rokov. už som dopísala, prišli sa ospravedlniť, uznali, že to bolo drzé, akčný bol starký bez vedomia mladých... sľúbili, že budú dozerať na jeho aktivity a drevo je naše. aj ten bordel z pílenia s tým nemám problém, zhrabem do kompostu
    buchač Suseda si spomenula ???
    Tak druhýkrát napíš komplet info , inak je to o ničom !!!!!!

    Takže poopravím .
    Naši starkí sú už raz takí .......

    Lenže v tej súvislosti je to všetko oničom .
    Súdiť sa nechceš a drevo by si chcela ???

    Vraví sa , že poriadok robí priateľov a mladí susedia sa ospravedlnili .
    Nuž ja by som starkému odniesol fľaštičku dobrej pálenky , nech si užije . Mladých pozvite na grilovačku a spáľte pri tom to drevo z toho stromu ...

    Zvyšok nemá význam riešiť ...balada o ničom .
    jslancik spáliť :O Veď z toho dreva mohlo byť zopár Stradiváriek
    majkatorka suseda sa bola ospravedlniť tesne pred tým ako som napísala posledný príspevok, mladí boli v práci. ty si fakt buchač ale dik za záujem. som odvčera rozhodená. najprv z toho šoku, že strom padol a dnes toto :/
    buchač majkatorka

    Ale pár kúskov z toho javora by som aj ja prijal ....
    Kua , že čo by som ja z toho dreva vedel urobiť . Samozrejme , záleží od rôznych faktov .

    Nepodaruješ ?
    majkatorka na táborák? alebo robíš s drevom a vybartrujeme?
    buchač Nie na táborák . Na to mám iné pňaky ...

    Aj hej , robím ...ale ako hobby ...také serepetičky .

    Proti bártru nemám nič ...ja kľudne aj dôjde ,no záleží od lokality .
    Tweety drevo javorovó je dobre aj na husličky
    panamaus Bordel po pílení = piliny = hnojivo
      zbaliť

    Koho je drevo zo stromu na hranici pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.