Zavrieť

Porady

kanalizácia cez súkromný pozemok

...potrebujem poradiť, mesto žiada vybudovať cez môj pozemok(súkromný), kanalizačnú prípojku, ktorá napája aj susedné budovy. Môžem žiadať aby našli aj iné riešenie, za hranicou pozemku ? Prechodom cez pozemok mi idú 2x popod plot(jeden murovaný) a nespomínam si že by súkromní vlastníci mali dobré skúsenosti s mestskými vodárňami, ktoré pôsobia dosť nátlakovo na vlastníkov.
- na pozemku vzhľadom na rozvod bude potrebné zabezpečiť vstup v prípade havárie, možno aj iné obmedzenia o ktorých ani neviem, čo budú brániť v ďalšom užívaní pozemku
- nie je možné stavať ani garáž, lebo nie je možné vybudovať základy (po celej dĺžke pozemku bude rozvod kanalizácie)
- a v prípade núdze, aké podmienky do zmluvy, alebo či vôbec uzavrieť zmluvu a ako sa najlepšie chrániť
Ď.
- čo robiť
-
Naposledy upravil wilma123 : 17.05.14 at 04:46
Usporiadat
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

O aký dlhý úsek sa jedná ?
Ja by som na tvojom mieste asi odmietol.
Prípadne, opýtal by som sa mesta, čo za to.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Odmietni a striktne! Ak majú inú možnosť, ako kanalizáciu ťahať, nech ju využijú. Tým, že by šla kanalizácia cez tvoj pozemok:
A) zničia ti plot (i keď by ho boli nútení dať do pôvodného stavu - málokedy bude v pôvodnom stave);
B) mali by právo kedykoľvek vstúpiť na tvoj pozemok i bez tvojho súhlasu a mohli by veselo v rámci údržby kopať = zničenie pozemku, povrchu;
C) automaticky by bolo zaznačené VB na pozemok;
D) hodnota pozemku by týmto v budúcnosti mohla rapídne klesnúť, niekedy i o 50%!
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Odmietni a ziadaj, nech si najdu inu trasu. Kazde jedno vecne bremeno znehodnocuje pozemok a obmedzuje vlastnicke prava majitela pozemku.

Co ked budes neskor ty nieco napr.postavit na svojom pozemku a stav. urad to nepovoli? Nedavno sa tu riesil podobny pripad, ked majitel si nemohol postavit na vlastnom dvore garaz, lebo davnejsie v dobrej viere povolili susedovi tahat kanalizaciu cez svoj pozemok.
Teraz sa sused staval odmietavo presunut trasu, nechcel nic riesit a tak ten dobrak, ktory kedysi chcel urobit susedovi laskavost teraz je obmedzovany, nemoze postavit garaz, lebo musi strpiet vecne bremeno...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať