Zavrieť

Porady

Faktúra z roku 2013 a kontrolný výkaz

V máji 2014 mi prišla faktúra za rok 2013 s dátumom dodania 31,12,2013. Do DPH ju budem dávať za máj 2014. Aký dátum dodania uvediem do oddielu B2 kontrolného výkazu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    zazi Teraz som sa v manuáli kontrolného výkazu finančného riaditeľstva dočítala takýto príklad: Platiteľovi dane(dodávateľovi ) vznikla v decembri 2013 daňová povinnosť z dodávky tovaru, na ktorú vyhotovil faktúru oneskorene až po 15,1,2014.Uvedie túto faktúru dodávateľ do kontrolného výkazu za mesiac január 2014? Kde v kontrolnom výkaze uvádza odberateľ odpočítanie dane z tejto fa? Odpoveď: Podľa § 78 ods.2 zákona o DPH musí kontrolný výkaz obsahovať údaje o daňovej povinnosti a odpočítaní dane za príslušné zdanovacie obdobie v stanovenom členení. Kedže v konkrétnom prípade ide o faktúru na dodávku tovaru, pri ktorej vznikla daňová povinnosť v roku 2013, potom nie je dôvod uvádzať faktúru do kontolného výkazu. Ak odberateľ prijme faktúru po lehote na podanie daňového priznania za december 2013 a uplatní si odpočet dane v daňovom priznaní za január 2014, uvedie udaje z tejto faktúry v časti B2 kontrolného výkazu za január
    nika.sum ja mam ten isty pripad, len s neskorsimi datumami. V 06/2014 mi prisla fa z roku 2013 datum dodania 31.12.2013. Kedze viem preukazat, ze som doklad dostala v 06/2014 pojde do DPH v 06/2014 a tiez ju dam do K V 062014 s tym ze uvediem dodanie 31.12.2013. Inak by mi nesedel KV s DP DPH. Tak snad to bude dobre....

    Faktúra z roku 2013 a kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.