Zavrieť

Porady

Určenie vlastníka nehnuteľností

Pokiaľ podám na súd žalobu o určenie vlastníka k nehnuteľnostiam a rovnopis zanesiem na kataster, aby túto skutočnosť vyznačili aj do LV, čo k tomu potrebujem?

1. písomnú žiadosť v ktorej budem žiadať vyznačiť tento úkon na základe priloženého rovnopisu potvrdený súdom?
2. ak by tento úkon kataster nechcel urobiť, alebo neurobil, na čo? .... a kde sa môžem odvolať? ..... na aký prepis? ....zákon? .....vyhlášku?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    annie3 Mária27 ....veľmi pekne ďakujem. Už to aj píšem... Želám Vám pekný večer... :-)
    annie3 Pre:

    Mária27

    dnes som bola na súde podať žalobu o určenie vlastníka k nehnuteľnosti.
    Súd moju žalobu prijal, potvrdil prijatie pečiatkou, na ktorej vyznačil dátum prijatia, prílohy a pracovníčka sa podpísala.

    Na vopred pripravený - Návrh na zápis poznámky o prebiehajúcom súdnom konaní - som napísala číslo konania, ktoré mi systém pridelil.

    Pracovníčka v podateľni súdu mi vytlačila POTVRDENIE o prijatí žaloby, na ktorom vyznačila číslo konania, sudcu, ktorému bola vec pridelená a toto potvrdenie mi odovzdala spolu s potvrdeným rovnopisom žaloby. Bola na ňom pečiatka súdu, dátum podania, počet príloh a podpis pracovníčky.

    Na katastri ich potvrdená žaloba-rovnopis /originál/ ktorý som priložila k Návrhu na zápis poznámky o prebiehajúcom súdnom konaní vôbec nezaujímala.

    Oni údajne potrebujú IBA ORIGINÁL POTVRDENIA zo súdu, že bola podaná žaloba. Ten malý papier na ktorom je vyznačené číslo podania, pridelený sudca, dátum podania a čas podania.

    Viete mi toto vysvetliť? Riadila som sa pokynmi, ktoré ste mi poslali./ http://opozemkoch.sk/vzory/index.php?ic=93/

    Tam sa nič také nepíše, alebo som to nepochopila správne?

    Ďakujem.

    Určenie vlastníka nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.