Zavrieť

Porady

Olymp - dan

Dobrý den,
som zaciatocnik v Olympe a vlastne aj ako mzdarka, chcela by som sa opytat ked si dam vygenerovat mzdu pracov. uvedie mi pri Tvorbe vyplaty v zalozke Zrazky : dan preddavkova s minusom -614,- , ale potom pri výplate mam normalne zrazenu dan 466,- (zo zakladu 2454,-) nestretli ste sa s tym niekto, alebo totak ma byt, neviete co to znamena? ...a potom ked si da rekapitulaciu zrazenej dane tak mi tam uvadza v kolonke dan zase tych minus 614,- a zdanene preddavkom +466,- neviete co to je?? ako to ma byt spravne???
Usporiadat
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Nemá pracovník daňový bonus? To by všetko vysvetľovalo.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sara-ke
Dobrý den,
som zaciatocnik v Olympe a vlastne aj ako mzdarka, chcela by som sa opytat ked si dam vygenerovat mzdu pracov. uvedie mi pri Tvorbe vyplaty v zalozke Zrazky : dan preddavkova s minusom -614,- , ale potom pri výplate mam normalne zrazenu dan 466,- (zo zakladu 2454,-) nestretli ste sa s tym niekto, alebo totak ma byt, neviete co to znamena? ...a potom ked si da rekapitulaciu zrazenej dane tak mi tam uvadza v kolonke dan zase tych minus 614,- a zdanene preddavkom +466,- neviete co to je?? ako to ma byt spravne???
sara, ten tvoj pracovník má určite uplatnený DB na 2 deti vo výške 1080,- Sk pretože to presne pasuje, miesto zrazenej dane mu ešte doplatíš do mzdy 466,- Sk, je to dobre
Pekný večer...
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Manual
sara, ten tvoj pracovník má určite uplatnený DB na 2 deti vo výške 1080,- Sk pretože to presne pasuje, miesto zrazenej dane mu ešte doplatíš do mzdy 466,- Sk, je to dobre
Pekný večer...
no ano...teraz mi to dochadza....je som ale...
ale teraz to bude ako s tym preddavkom na dan? nebude ziaden? nerozumiem tomu ...ked si uplatnuje bonus na deti tak mu dan nezrazim, alebo ako? a co mam urobit s tym minulym mesiacom, kde som mu zrazila dan?


dik
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sara-ke
no ano...teraz mi to dochadza....je som ale...
ale teraz to bude ako s tym preddavkom na dan? nebude ziaden? nerozumiem tomu ...ked si uplatnuje bonus na deti tak mu dan nezrazim, alebo ako? a co mam urobit s tym minulym mesiacom, kde som mu zrazila dan?


dik
Ak máš len jedného zamestnanca, tak si budeš žiadať od DU vrátenie rozdielu DB, ktorý si vyplatila zamestnancovi z prostriedkov firmy. Olymp Ti vygeneruje žiadosť=komplet vypíše a tú dáš na podateľňu DU. Ak máš viac zamestancov, u ktorých sa zráža daň zo mzdy tak sa to vykompenzuje a o to menej odvedieš na DU.
Ak si mu zrazila v minulom mesiaci daň, tak by si ju mala nárokovať=pýtať od DU späť. List, žiadosť o vrátenie a popísať dôvod prečo to tak bolo.
Len je to treba mať všetko presne evidované.
Pekný večer...
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte. Prosím Vás, ktorý robíte v Olympe mzdy potrebovala by som poradiť. Potrebujem vytlačiť prehlad o zrazených preddavkoch za r. 2005 podľa jednotlivých Q. Zamestnanci majú min. mzdu, takže žiadna daň, len daňový bonus ale mali aj jedného dohodára takže-daň, ktorá bola vyplatená z daňového bonusu. Potrebujem vedieť ako dostanem do tlačiva správny dátum do r. 2. Nechce mi ho tam dať ten správny kedy sme vyplatili mzdy. Všetko som už skúsila podľa pomocníka v Olympe ale nejde mi to. Prosím poradte mi čo robím zle. Ďakujem
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Musíš nastaviť deň určený na výplatu cez Organizácia - Podnik. Nezabudni tiež zaškrtnúť vyplatené v nasledujúcom mesiaci.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

LubenaK
Musíš nastaviť deň určený na výplatu cez Organizácia - Podnik. Nezabudni tiež zaškrtnúť vyplatené v nasledujúcom mesiaci.

tam mám zadaný dátum 31 a zaškrtnuté vyplatené v nasledujúcom mesaci. a keď si dám vytlačiť Q prehlad napr. za 2Q tak tak v júni sme mali zrážku dane a dátum mi tam dáva 1.6.2005
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

va1ke
tam mám zadaný dátum 31 a zaškrtnuté vyplatené v nasledujúcom mesaci. a keď si dám vytlačiť Q prehlad napr. za 2Q tak tak v júni sme mali zrážku dane a dátum mi tam dáva 1.6.2005
Dátum 30., resp. 31. v nasledujúcom mesiaci sa zadáva do mesačných výkazov, pokiaľ nie je určený deň výplat. Ak napr. za 5/05 bola zrazená daň, pre poisťovne zadám dátum výplaty 30. (v nasledujúcom mesiaci). Vytlačím výkazy. Potom keď už viem skutočný dátum výplaty za 5/05, teda napr. 6.6., opravím dátum v mesiaci máj na 6.6. Do prehľadu zoberie 6.6. Oskúšaj.

(Je potrebné za každý mesiac vygenerovať aj prevodný príkaz a zadať v ňom dátum odvodu , pokiaľ bol, vtedy ti vezme do prehľadu aj tento dátum.)
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ale neviem kde mám dať dátum odvodu dane ked daň nebola odvedená ale odpočítaná z daňového bonusu
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

va1ke
ale neviem kde mám dať dátum odvodu dane ked daň nebola odvedená ale odpočítaná z daňového bonusu
O odvode som ti písala, iba v prípade, že niekedy bude. Inak už ti píše správne dátumy?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

nie vôbec nie. píše mi to takéto dátumy. ak je mzda za 5/05 tak dátum na r. 2 je 1.5
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

LubenaK
Nezabudni tiež zaškrtnúť vyplatené v nasledujúcom mesiaci.
Ak máš aj takto, potom žiaľ neviem, kde je zrada. Možno sa ti niečo pokazilo v kalendári. Ja tie dátumové zásahy robím tak, že všetky mesiace okrem toho upravovaného mám zamknuté.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ďakujem veľmi pekne za rady. budem musíš zavolať do krosu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
ďakujem veľmi pekne za rady. budem musíš zavolať do krosu.
Martinka môžeš telefonovať aj LubenaK .......pracuje v pobočke Nitra
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahoj Zitka no to je super. Tak zavolám do NR.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím vás, ako v Olympe opravím daňový bonus? Potrebujem doplatiť daň. bonus 15,- za júl 2007, lebo som si nestiahla včas aktualizáciu. Ďakujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tonkat Pozri príspevok
Prosím vás, ako v Olympe opravím daňový bonus? Potrebujem doplatiť daň. bonus 15,- za júl 2007, lebo som si nestiahla včas aktualizáciu. Ďakujem.

Doplatíš pri ročnom zúčtovaní preddavkov.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Viem o tejto možnosti, ale zákon o DzP hovorí, že môžem to vysporiadať aj nasledujúci mesiac, tak som to chcela mať z krku. Ďakujem.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň,
viete mi povedať, kto pracuje v Olympe, dá sa poslať mesačný výkaz do SP aj cez tú funkciu Export do SP.Teraz už budem mať viac ako 9 zamestnancov, takže to musím posielať elektronicky.Ale keď som si dala tú funkciu, tak mi vypísalo, že nemám zadanú položku : zostavil.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

helas Pozri príspevok
Dobrý deň,
viete mi povedať, kto pracuje v Olympe, dá sa poslať mesačný výkaz do SP aj cez tú funkciu Export do SP.Teraz už budem mať viac ako 9 zamestnancov, takže to musím posielať elektronicky.Ale keď som si dala tú funkciu, tak mi vypísalo, že nemám zadanú položku : zostavil.
Ano dá sa a funguje bezchybne
Zostavil: pravdepodobne nie je uvedené meno pracovníka kto robí mzdy, kto je uvedený ako keď podávaš výkazy v papierovej forme. Tam máš niekde problémik.
Naposledy upravil Manual : 28.09.07 at 10:06
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať