Zavrieť

Porady

Olymp - dan

Dobrý den,
som zaciatocnik v Olympe a vlastne aj ako mzdarka, chcela by som sa opytat ked si dam vygenerovat mzdu pracov. uvedie mi pri Tvorbe vyplaty v zalozke Zrazky : dan preddavkova s minusom -614,- , ale potom pri výplate mam normalne zrazenu dan 466,- (zo zakladu 2454,-) nestretli ste sa s tym niekto, alebo totak ma byt, neviete co to znamena? ...a potom ked si da rekapitulaciu zrazenej dane tak mi tam uvadza v kolonke dan zase tych minus 614,- a zdanene preddavkom +466,- neviete co to je?? ako to ma byt spravne???
Usporiadat
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem, a to meno pracovníka mám zadať niekde v mzdách.Lebo keď to dávam v papierovej forme, tak pri tlači to tam jednoducho napišem , keď mi dá ponuku, na papieri to mám, ale keď chcem exportovať tak stále svieti, že nemám zadané.No nič potrápim sa ešte, len keď to funguje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Meno mzdára zadávaš cez Organizácia - podnik - iné

-------
Veronika
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ja vám veľmi pekne ďakujem, ako sa hovorí, mám štyri oči /okuliare/ a nevidím.A to" iné" je ešte aj červeným.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prosim Vas, viete mi niekto poradit ako si zadam dohodara kt. ma zrazkovu dan? Sedim nad tym uz niekolko dni a prvy kra sa orientujem v Olympe a nad priruckou, no nikde to neviem zistit a ked si zadam dohoda o vyk. prace,vypictam mzdu vzdy mi vypise dan preddavkova.....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Majka Pozri príspevok
Prosim Vas, viete mi niekto poradit ako si zadam dohodara kt. ma zrazkovu dan? Sedim nad tym uz niekolko dni a prvy kra sa orientujem v Olympe a nad priruckou, no nikde to neviem zistit a ked si zadam dohoda o vyk. prace,vypictam mzdu vzdy mi vypise dan preddavkova.....
Zadáš mu vo všetkých okienkach potrebné dáta a potom v pracovných pomeroch mu vyberieš dohoda o vykonaní práce a vyplníš čo to tam pýta a je.
0 0
Indiana Indiana

Indiana je offline (nepripojený) Indiana

Majka Pozri príspevok
Prosim Vas, viete mi niekto poradit ako si zadam dohodara kt. ma zrazkovu dan? Sedim nad tym uz niekolko dni a prvy kra sa orientujem v Olympe a nad priruckou, no nikde to neviem zistit a ked si zadam dohoda o vyk. prace,vypictam mzdu vzdy mi vypise dan preddavkova.....
Majka ak mu chceš príjem zdaňovať zrážkovou daňou tak, ti pravdeppodobne nepodpísal prehlásenie k dani - to znamená že v Personalistike na karte Mzdové údaje neoznačíš políčko Prehlásenie k dani a program si podľa výšky príjmu (do 5.000,- alebo nad 5.000) vypočíta bud daň zrážkovu, alebo preddavkovu.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Prosím, nevie mi niekto poradiť, ak pri ukončení pracovného pomeru omylom neboli pracovníkovi preplatené 4 dni dovolenky, v nasledujúcom mesiaci tieto náhrady vyplácame, ale v Olympe mi z týchto náhrad nie je zrážané poistné, je to v poriadku? Nie je to tým, že už ten pracovník je odhlásený z poisťovní? Alebo je potrebné urobiť opravu predchádzajúcej výplaty + opravné výkazy? Vopred ďakujem.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Je to v poriadku, lebo už pracovník nie je v pracovnom pomere. Poisťovne to síce nevidia rady, ale je to OK. Ak sa Ti chce, môžeš urobiť aj opravu - záleží na Tebe.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,neviem či mi Olymp správne vypísal Hlásenie..
r.1 zrazené preddavky na daň 49000sk
r.2 nedoplatky 0
r.3 nedplatky preplatky 0
r.4 úhrn riadkov 1 až 3 - daň 49000 sk
riadok 5 prizaná a vyplat.suma daň.bonusu 0

a teraz:
r.6-nevypísal nič?? odvodová povinnosť mínus daň znížená o daň.bonus
ja osobne myslím,že tam má byť suma 49000 sk
r.7-nevypísal nič?? odvedené preddavky na daň za celé zdaň.obdobie
ja by som tam dala sumu 49000 sk ,lebo bola skutočne zaplatená.!!
r.8 preplatok
r.9 nedoplatok
nič,lebo je vysporiadané

poradíte mi prosím,či uvažuje správne a ak áno,kde môžem mať chybu,keď mi to olymp počíta inak?
Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,neviem či mi Olymp správne vypísal Hlásenie..
r.1 zrazené preddavky na daň 49000sk
r.2 nedoplatky 0
r.3 nedplatky preplatky 0
r.4 úhrn riadkov 1 až 3 - daň 49000 sk
riadok 5 prizaná a vyplat.suma daň.bonusu 0

a teraz:
r.6-nevypísal nič?? odvodová povinnosť mínus daň znížená o daň.bonus
ja osobne myslím,že tam má byť suma 49000 sk
r.7-nevypísal nič?? odvedené preddavky na daň za celé zdaň.obdobie
ja by som tam dala sumu 49000 sk ,lebo bola skutočne zaplatená.!!
r.8 preplatok
r.9 nedoplatok
nič,lebo je vysporiadané

poradíte mi prosím,či uvažuje správne a ak áno,kde môžem mať chybu,keď mi to olymp počíta inak?
Ďakujem
posúvam ďalej
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

V Dokumentoch treba zakliknúť v okienku "tlačiť všetky údaje".
Potom softvér doplní aj ostatné údaje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,neviem či mi Olymp správne vypísal Hlásenie..
r.1 zrazené preddavky na daň 49000sk
r.2 nedoplatky 0
r.3 nedplatky preplatky 0
r.4 úhrn riadkov 1 až 3 - daň 49000 sk
riadok 5 prizaná a vyplat.suma daň.bonusu 0

a teraz:
r.6-nevypísal nič?? odvodová povinnosť mínus daň znížená o daň.bonus
ja osobne myslím,že tam má byť suma 49000 sk
r.7-nevypísal nič?? odvedené preddavky na daň za celé zdaň.obdobie
ja by som tam dala sumu 49000 sk ,lebo bola skutočne zaplatená.!!
r.8 preplatok
r.9 nedoplatok
nič,lebo je vysporiadané

poradíte mi prosím,či uvažuje správne a ak áno,kde môžem mať chybu,keď mi to olymp počíta inak?
Ďakujem
Tieto riadky SW nevyplňuje v prípade, ak pri generovaní prevodných príkazov nezadáš dátum /vymažeš ho zo šedej tabulky/- nechceš, aby ti na PP uviedol splatnosť.

-------
Veronika
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veronikasad Pozri príspevok
Tieto riadky SW nevyplňuje v prípade, ak pri generovaní prevodných príkazov nezadáš dátum /vymažeš ho zo šedej tabulky/- nechceš, aby ti na PP uviedol splatnosť.

-------
Veronika
Veronika, vďaka ti za info, tak toto som nevedela, že je možné, a koľkokrát som s tým zápasila....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, prečo sa mi v Olympe v prevodných príkazoch nezobrazí zrážková daň? V bankových účtoch mám zadanú aj preddavkovú daň aj zrážkovú. Pretože vyplácame daňový bonus, tak preddavkovú daň neodvádzame, ale myslím si, že zrážková daň by tam mala byť. Ďakujem.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Dobrý večer,
znovu by som sa chcela vrátiť k Prehľadu o zrazených preddavkoch. Prvýkrát mám v IV.Q zrážkovu daň a v Oympe to neviem dostať do správnych koloniek výkazu. Daň za 10/08 odvedená 12.11.08, prevodný prílkaz 12.11., ale do výkazu mi to v riadku 11 zapíše v stlpci 10.mesiaca. Ako to tam správne dostať?ˇ
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marta3 Pozri príspevok
Dobrý večer,
znovu by som sa chcela vrátiť k Prehľadu o zrazených preddavkoch. Prvýkrát mám v IV.Q zrážkovu daň a v Oympe to neviem dostať do správnych koloniek výkazu. Daň za 10/08 odvedená 12.11.08, prevodný prílkaz 12.11., ale do výkazu mi to v riadku 11 zapíše v stlpci 10.mesiaca. Ako to tam správne dostať?ˇ
Ďakujem
Olymp to do Prehľadu ťahá z príkazu na úhradu, skontroluj si jeho vystavenie, či máš správne vyplnený dátum splatnosti 12.11.; malo by to byť potom v stĺpci nov.08.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Liba2. trápim sa s tým, ale aj tak mi to nejde. Mám vystavený prevodný príkaz 12.11, al je potrebné ešte niekde zadať dátum splatnosti? To neviem nikde nájsť
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Liba2, ďakujem za pomoc, nakoniec sa mi to podarilo, ale poprosila by som ešte skontrolovať celý výkaz či je správny. Výplaty mzdy mám nastavené do 30 nasledujúceho mesiaca.
Zrážkova daň za 10/08 -570,- odvedené 12.11.08
11/08 -569 - 10.1208.
12/08 -522.- 14.01.09
Výkaz vyzerá takto:
10/08 11/08 12/08
R. 8 Dátum -- 28.11. 30.12.
Čiastka 0 570 569
R.10 0 570 569
R.11 Dátumm -- 12.11 10.12
Čiastka 0 570 569
Ide mi hlavne o tie dátumy v r. 8. Je to správne? Pripadá mi to tak, ako by bola daň skôr odvedená ako zrazená.
Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marta3 Pozri príspevok
Liba2, ďakujem za pomoc, nakoniec sa mi to podarilo, ale poprosila by som ešte skontrolovať celý výkaz či je správny. Výplaty mzdy mám nastavené do 30 nasledujúceho mesiaca.
Zrážkova daň za 10/08 -570,- odvedené 12.11.08
11/08 -569 - 10.1208.
12/08 -522.- 14.01.09
Výkaz vyzerá takto:
10/08 11/08 12/08
R. 8 Dátum -- 28.11. 30.12.
Čiastka 0 570 569
R.10 0 570 569
R.11 Dátumm -- 12.11 10.12
Čiastka 0 570 569
Ide mi hlavne o tie dátumy v r. 8. Je to správne? Pripadá mi to tak, ako by bola daň skôr odvedená ako zrazená.
Ďakujem.
Tak som sa na to pozrela najskôr v olympe - máš to správne.
Tebe robí problém to nastavenie "30 dní nasl.mes." - prečo to tak máš ? keď úhrady robíš okolo 12-ho?. Program odtiaľto berie dátum do r.8.
V stĺpci XII/08 máš v r.8 30.12. - lebo tak máš nastavené v olympe.
Do r. 11 vchádza skutočný deň úhrady , a ten máš za 11/08 10.12.08 - teda skôr ako 30-ho (podľa nastavenia).
Porozmýšľaj nad tým nastavením - inak to máš dobre .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať