Zavrieť

Porady

Aké problémy môžu nastať pri overovaní mzdy bankou v sociálnej poisťovni ak je z pohľadu zamestnanca všetko v poriadku ?

Som zamestnaný v mladej firme založenej na Slovensku len začiatkom roka 2014. Predtým som bol zamestnaný v českej pobočke tej istej firmy a teraz som prestúpil na Slovensko. Po uplynutí štandardnej výpovednej lehoty a splnení lehoty, ktorú požadovala banka som si chcel zobrať menší úver na zariadenie bytu - 4.000,- EUR. Tento úver mi opakovane nebol poskytnutý vzhľadom k tomu, že banke sa nedarí overiť môj príjem a zamestnanie v sociálnej poisťovni. Stretli ste sa s tým niekdy? Prípadne viete niekto poradiť aký by mohol byť problém ak mám podľa banky všetko v poriadku a podľa informácií z poisťovne tiež ? Prosím poraďte mi.

Ďakujem,
Roman Velčík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    mňa napadá len jedno: tvoj mladý zamestnávateľ ťa zrejme neprihlásil do SP, neposiela mesačné výkazy, a neposiela platby na SP..... ale môže to mať aj inú príčinu.
    Roman Velčík Túto možnosť som už preveril a všetko je v poriadku. Ale ďakujem za odpoveď...
    veronikasad Odkedy si zamestnacom ? Banka sleduje príjem za tri predch.kal.mesiace. Ak má firma výplatný termín posl. deň v mesiaci, mesačné výkazy za apríl do SP ešte nemuseli byť doručené-

    Aké problémy môžu nastať pri overovaní mzdy bankou v sociálnej poisťovni ak je z pohľadu zamestnanca všetko v poriadku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.