Zavrieť

Porady

Ake doklady od zamestnavatela pri zalozeni zivnosti?

Dobry den,

ake doklady potrebujem od zamestnavatela pri zalozeni zivnosti popri zamestnani?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Predovšetkým jeho súhlas, že nemá námietky proti tvojmu podnikaniu, aby si neskôr neprišla o zamestnanie.Potom podľa toho čo budeš potrebovať na Živnost. úrade - možno potvrdenie o praxi ak to bude potrebné na vydanie ŽL.

    Monica je offline (nepripojený) Monica

    Monica
    Súhlas od zamestnávateľa je treba vyžiadať iba v prípade, keď je zamestnanie totožné s predmetom živnosti.

    plastelinka je offline (nepripojený) plastelinka

    plastelinka
    No nejako sa mi to nevidí, ja si myslím, že by som ten súhlas mal žiadať iba vtedy ak by moja podnikateľská činnosť bola rovnaká ako podnikateľská činnosť zamestnávateľa. Predsa ak som zamestnaný ako upratovačka vo firme, ktorá vyrába poklopy na kanály, a chcem si založiť živnosť s predmetom činnosti "upratovacie práce", hoc je to zamestnanie ktoré v tej firme vykonávam, tak predsa by som nemal žiadať žiadny súhlas, nie?

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Tá poznámka o tom súhlase od zamestnávateľa bola myslená tak, že hneď na začiatku sa treba vyhnúť prípadným neskorším problémom.Samozrejme, že záleži v akom obore by si chcela podnikať.To len aby neskôr tvoj zamestnávateľ nemal dobrý argument v ruke keby sa ťa chcel "zbaviť".Dnes totiž jeden nikdy nevie.....

    Ake doklady od zamestnavatela pri zalozeni zivnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.