Zavrieť

Porady

Účtovné doklady.

Môže sa niekto so mnou podeliť o svoje skúsenosti, ako uchováva účtovné doklady. Ide mi hlavne o pokladničné doklady z registračných pokladní.
Ako mám uchovávať doklady čitateľné 5 rokov alebo viac, keď už po pár
mesiacoch sa nedajú čítať, tiež cestovné lístky pri cestovných príkazoch.
Uzná voľaká kontrola taký doklad?
Pekný víkend.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja si ich prefotím na kopírke a pripnem ku sebe aj originál aj to presvietené. Viem , že kontroly robia problémy , keď sa to nedá prečítať.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

aj ja to kopírujem... keďže niektoré po mesiaci už dávno nevidno, tak sa to snažím v takých týždňových intervaloch okopčiť, nazbiera sa z toho veru pekná kôpka (dokladov i peňazí za fotenie...)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aj keď existuje názor, že kontrola nemusí kópiu uznať, kopírujem. Ešte mi za roky, rokúce kontrola nič nevytkla
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Heni
aj ja to kopírujem... keďže niektoré po mesiaci už dávno nevidno, tak sa to snažím v takých týždňových intervaloch okopčiť, nazbiera sa z toho veru pekná kôpka (dokladov i peňazí za fotenie...)
Mám tomu rozumieť tak, že bločky čo máte z ERP si všetky kopírujete ? A tie potom aj s originálom pripínate k VPD ?
A keď ich mám za mesiac 150 kusov tak 150 kopií ?
Pekný večer...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Manual
Mám tomu rozumieť tak, že bločky čo máte z ERP si všetky kopírujete ? A tie potom aj s originálom pripínate k VPD ?
A keď ich mám za mesiac 150 kusov tak 150 kopií ?
Pekný večer...
na A4 sa ich zmestí :-)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kopírujem len tie smiešne, čo túžia byť v teple a tme. Občas aj tie, kde takmer nič nevidno, lebo ich autori šetria na farbe do pokladne.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Manual
Mám tomu rozumieť tak, že bločky čo máte z ERP si všetky kopírujete ? A tie potom aj s originálom pripínate k VPD ?
A keď ich mám za mesiac 150 kusov tak 150 kopií ?
Pekný večer...
...do kopírky poukladáme na husto tie bločky z ERP na formát A3 (príp. ak sú roztriedené, tak na viac strán A4) a okopčí sa. Postriháš a pripneš. Ak sú roztriedené a na jednej A4 mám samé "jednodruhové", tak na to spravím súhrnný VPD, a nemusím strihať...
dúfam, že sem niekto hodí nejaký zlepšovák
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula
kopírujem len tie smiešne, čo túžia byť v teple a tme. Občas aj tie, kde takmer nič nevidno, lebo ich autori šetria na farbe do pokladne.
Dievčatá, tak toto by ma ani vo sne nenapadlo. Vy vždy dáte nejakého chrobáka do hlavy. Dajme si typ kolko ludí to robí napr. zo 100 opýtaných ???
Pekný večer...
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Manual
Dievčatá, tak toto by ma ani vo sne nenapadlo. Vy vždy dáte nejakého chrobáka do hlavy. Dajme si typ kolko ludí to robí napr. zo 100 opýtaných ???
Pekný večer...
Aj ja bloky z ERP kopírujem, a pre istotu všetky, nie len tie na termopapieri. Môj typ je: 80 ľudí zo 100 opýtaných
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

No mňa tiež nenapadlo takéto riešenie, keď som zadala otázku.
Doteraz som si bloky nekopírovala, nepoznala som takého "krásne riešenie", no teraz budem o tom uvažovať. Ďakujem za radu, majte sa pekne.:-))
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A čo spravíte , ak Vám za dva roky blok z RP zmizne , bude nečitateľný a kópia oxeroxovaná sa nebude mať s čím pri daňovej kontrole porovnať . Hm...
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zitka5 ako to robiš Ty?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Veď práve Janča , já skenujem len doklady , ktoré sú málo viditeľné . Mám práve obavu , že čo s tým , ak sa nebude dať po pár rokoch odkontrolovať s originálom . Veď mohli by v tom spraviť poriadok , lebo neviem ako mám zaručiť čitateľnosť dokladu z RP . Skutočne som z toho zúfalá . Minule som sa hrabala v roku 2000 a tam som si zazrela jeden doklad malo to byť 200,- Sk a je to maximálne vyprašivené a práve ten som neskenovala . A ty Janča čo s tým robíš , prosím Ťa napíš ako sa snažíš uchovať maximálnu čitateľnosť takých dokladov .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Mám vytipované tiež doklady, ktoré okopírujem, lebo viem, že nie za pár rokov ale mesiacov či dní je to o ničom. Ale ako hovoríš, ťažko sa bude dokazovať, že vyblednuté pri tej kopii je originál, taktiež ako obťahovanie originál dokladu, čo som zavrhla, už keď mi to bolo doporučené.
Podľa mňa by snáď pomohlo len zalievanie do folie, aj to neviem, neviem, ešte s tým nemám skúsenosti, ale ťažko by šéfstvo do toho investovalo.
Podľa mňa DU si takto necháva čiernu dieru, že keď už nič iné Ti nenájdu, tak nečitateľný doklad. Verím tomu, že ľudia sa búria, ale dokiaľ nevydá DR SR oficiálne stanovisko ako posudzovať tieto doklady, budeme sa len dohadovať a vymýšľať a hľadať originálne riešenia, ktoré sa časom tak udomácnia, že ich bude rešpektovať aj DÚ. Neviem, neviem, či by mi uznali to zaliatie originál dokladu. Tak asi tak.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janča u mňa hlavne preferujú doklady z tankovania PHM a je ich nemálo . Podľa mňa tiež by DÚ prijať dáke opatrenie , pretože skutočne je to horúca téma a zbytočné problémy účtovníkov a celej podnikateľskej obce . O tom zaliatí si čítala moje myšlienky , ale to by bolo veľmi drahé .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

VIEŠ (ako by povedala Mojsejová a už to chytajú aj hráči v dome), ale potom by nám nestačili šanóny, lebo hrúbka dokladov by sa zvýšila, VIEŠ ....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To je super . viem .../vieš /
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Robím to podobne ako mnohé s Vás. Na A4 pricvakujem viac bločkov, ktoré opečiatkujem tak, aby pečiatka prekryla viac dokladov a až potom fotím. Je vidieť podľa pečiatky. Ale priznám sa, že som videla odporúčanie, kde musí byť kópia potvrdená dodávateľom-vystavovateľom bločku. Osobne si to neviem predstaviť v praxi ako obehávam firmy.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte poraďáci!

Môže mi niekto prosím povedať, aký je daňový doklad na úhradu poplatku za účasť na školení. Príde nám z pošty ponuka na školenie, dole je návratka, tú vypíšeme a prihlásime sa. Môže sa platiť v hotovosti alebo prevodom z účtu. Prevodom z účtu sa zaplatí vopred, aby sme na školenie mohli priniesť fotokópiu bankového výpisu na preukázanie úhrady. Aký doklad si doložím k banke? Ďakujem.
041212203332_75.gif  
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AntekaK
Ahojte poraďáci!

Môže mi niekto prosím povedať, aký je daňový doklad na úhradu poplatku za účasť na školení. Príde nám z pošty ponuka na školenie, dole je návratka, tú vypíšeme a prihlásime sa. Môže sa platiť v hotovosti alebo prevodom z účtu. Prevodom z účtu sa zaplatí vopred, aby sme na školenie mohli priniesť fotokópiu bankového výpisu na preukázanie úhrady. Aký doklad si doložím k banke? Ďakujem.
Máš dve možnosti :
1/ oslov školiacu firmu , aby Ti na úhradu PP bankou vystavila fa a zaslala
2/ na budúce radšej plať v hotovosti a dostaneš doklad hneď na ruku


Myslím , že nie je podmienka úhrady bankovým prevodom , stačí poslať len návratku s menom účastníka školenia a poplatok zaplatiť na mieste školenia .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať