Zavrieť

Porady

Aká je minimálna hodinová mzda pri kratšom týždennom pracovnom čase?

Ahojte, prosila by som o radu. Čítala som, že pri kratšom týždennom pracovnom čase ako je 40 hodín a odmeňovaní min. hodinovou mzdou, je potrebné minimálnu hodinovú sadzbu úmerne výšiť. Takže keď má dakto v pracovnej zmluve, že pracuje jednu hodinu denne, čiže 5 hodín týždenne, minimálna hodinová mzda sa zo sumy 2,023 € zvýši na 2,023*40/20=4,046? Čiže potom vymeriavací základ na výpočet odvodov bude 20*4,046=80,92 €
Ďakujem pekne za Vaše odpovede.
veronikasad Uveď zdroj svojich informácii a výpočtu. Akú prácu vykonávaš (do ktorého stupňa náročnosti je zaradená) ?
zuzacik Praca-pomocne prace v obchode - 1.stupen narocnosti prace a tyzdenny prac. cas je stanoveny na 5 hodin tyzdenne. Dakujem za ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 120

    (4) Sadzba minimálneho mzdového nároku pre príslušný stupeň je násobkom hodinovej minimálnej mzdy pri ustanovenom týždennom pracovnom čase 40 hodín alebo minimálnej mzdy v eurách za mesiac, ak ide o zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou, ustanovenej osobitným predpisom, a koeficienta minimálnej mzdy,

    Stupeň Koeficient minimálnej mzdy

    1 1,0
    2 1,2
    3 1,4
    4 1,6
    5 1,8
    6 2,0

    (5) Pri ustanovení týždenného pracovného času podľa § 85 na menej ako 40 hodín sa sadzby minimálnych mzdových nárokov ustanovené v eurách za hodinu úmerne zvýšia.

    (6) U zamestnanca odmeňovaného mesačnou mzdou, ktorý v mesiaci neodpracoval určený týždenný pracovný čas alebo má dohodnutý kratší týždenný pracovný čas, sa sadzba minimálneho mzdového nároku ustanoveného v eurách za mesiac zníži v pomere zodpovedajúcom odpracovanému času v mesiaci.

    (7) Sadzba minimálneho mzdového nároku ustanovená podľa odseku 4 v eurách za hodinu a sadzba minimálneho mzdového nároku v eurách za hodinu zvýšená podľa odseku 5 sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta. Sadzba minimálneho mzdového nároku ustanovená podľa odseku 4 v eurách za mesiac a sadzba minimálneho mzdového nároku v eurách za mesiac znížená podľa odseku 6 sa zaokrúhľuje na najbližších desať eurocentov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzacik Dakujem, toto som si citala, len som nevedela, ze ci som to spravne pochopila a ci je teda moje uvazovanie a vypocet spravny?
    avalik pre teba plati ods. 6) - mas dohodnuty kratsi pracovny cas
    zuzacik takze sadzba 2,023 je v poriadku, ano? dakujem krasne
    avalik ano
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Minimálka je 2,023 Eur /hod. Tvoja informácia o inej minimálnej mzde pri nižšom úväzku je nesprávna.

    Aká je minimálna hodinová mzda pri kratšom týždennom pracovnom čase?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.