Zavrieť

Porady

Dátum na výpise z účtu

Viem,že to tu už bolo z časti preberané, ale neviem ako to teda má byť správne. Stretla som sa s rozdielnymi názormi.
Uvediem konkretny príklad.
Výpis z účtu mi prišiel napr. 23. marca, na výpise je dátum - zo dňa 21. marca... a na tom výpise sú napríklad položky
20.3. - úhrada faktúry...
21.3. - poplatky banky...

Aký dátum mám pri zaúčtovaní použiť? Dátum ked som držala v rukách ten výpis, alebo dátum kedy daná operácia prebehla? Má s tým niekto skúsenosti, že mu to nejaká kontrola vytkla? Vie mi niekto s istotou poradiť ako je to správne? Prosím Vás, poraďte,
ĎAKUJEM MOCKRÁT
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    katka2006
    Aký dátum mám pri zaúčtovaní použiť? Dátum ked som držala v rukách ten výpis, alebo dátum kedy daná operácia prebehla? Má s tým niekto skúsenosti, že mu to nejaká kontrola vytkla? Vie mi niekto s istotou poradiť ako je to správne? Prosím Vás, poraďte,
    ĎAKUJEM MOCKRÁT
    Dátum zaúčtovania = dátum, kedy operácia prebehla.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dátum účtovania - môže byť reálny dátum, kedy účtuješ, napr. aj 23.2., kedy máš výpis.
    Ale ak ide o úhradu, tak dáš dátum, kedy operácia prebehla, teda 21., 22., atď.
    (Dátum úhrady faktpry)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lida
    dátum účtovania - môže byť reálny dátum, kedy účtuješ, napr. aj 23.2., kedy máš výpis.
    Ale ak ide o úhradu, tak dáš dátum, kedy operácia prebehla, teda 21., 22., atď.
    (Dátum úhrady faktpry)
    Áno, s týmto súhlasím, pokiaľ soft umožní použiť dva rôzne dátumy - jeden pre zaúčtovanie (alebo ako katka2006 píše "keď držím v ruke výpis" )a iný dátum pre konkrétny pohyb. Sú softy, ktoré umožnia aj 3.dátum - pre nárok na odpočet DPH.

    Dátum na výpise z účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.