Zavrieť

Porady

Ahojte, EXCEL POCET ZAKAZNIKOV + Pridaný súbor

Ahojte, prosím potrebovala by som poradiť, akou funkciou v exceli zrátam, koľko zákazníkov je v predajni pred novo prichádzajúcim zákazníkom? Mám jeden stĺpec s číslom zákazníka, druhy stĺpec s príchodom zákazníkov a ďalší stĺpec s odchodmi tých zákazníkov.
A ešte prosím, ktorú funkciu mám použiť, keď mám v stĺpcoch dané časy strávené v systéme(doba obsluhy) a mám zistiť z tých stĺpcov, že koľko zákazníkov bolo obslúžených za napr. 2 minúty? Aby som to nemusela rátať ručne, je toho veľa
Ďakujem veľmi krásne za pomoc
Naposledy upravil Majuš Moravčíková : 26.05.14 at 19:42
Chobot Skús pripojiť ten súbor, alebo aspoň vzorový. Z popisu si tú tabuľku neviem predstaviť.

Je to z praxe, alebo to je zadanie nejakej úlohy?

A kto je ten novo prichádzajúci zákazník? Ako ho zadávaš do tabuľky?

Tá druhá časť je ľahšia - ak máš čas strávený v systéme, tak jednoduchou filtráciou vyberieš čas ktorý sa rovná 2 minútam (alebo chceš vybrať klientov, ktorí boli obslúžení DO 2 minút? Potom treba písať jednoznačnejšie).
Majuš Moravčíková Už som pripojila. Je to z praxe. Úloha na teóriu hromadnej obsluhy.
Ďakujem Vám veľmi krásne. Skôr potrebujem celkový počet klientov, ktorý boli obslúžený za 2 minúty a tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Spôsobov je viacero, už tu boli viac krát podrobne popísané (napr. tu: http://www.porada.sk/t206856-excel-sumifs-date.html)

    Jedna z možností je použiť tzv. array funkciu (zadané cez CTRL+SHIT+ENTER) a funkcie SUM a IF :

    {=SUM(IF(C8<$E$3:E8;1;0))}

    Viď prílohu (ofarbil som vzorec pre zákazníka č 6, utorok)

    P.
    Majuš Moravčíková Ďakujem krásne ) Presne takto som to potrebovala Síce som si to ešte malinko zmenila, aby som vedela ešte niečo iné
    Moooooc ďakujem

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Kolko ich je "prave teraz" v obchode? Ti co nemaju vyplneny cas odchodu. Skus funkciu countif.
    Excel vie "pocitat" a porovnat datum a cas, takze v tom problem nevidim. Skus funkciu sumif.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Podľa mňa je otázka mimo praktického použitia. Aby to všetko fungovalo, je treba aj tak ručne nahadzovať všetky relevantné údaje.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Neviem, možno nie. Viem si predstaviť také niečo napr. v nejakom Aquaparku, kde každý dostane čipovú kartu a ňou sa registruje pri vstupe aj výstupe. Ak si vytiahneš takéto údaje z toho systému do excelovskej tabuľky, tak si môžeš pozrieť, koľko ľudí bolo ku konkrétnemu času v aquaparku.

    Viem, že to nebude tento prípad, ale to mi napadlo, ako možná oblasť použitia.
    misoft ...ale bez toho, aby systém automaticky priradzoval a kontroloval dáta od zákazníkov - teda RUČNE nahadzovať - tak toto nemá žiadny zmysel - je to nerealistické....
    Chobot Možno je to nejaká domáca úloha na kurze práce s excelom....
    Majuš Moravčíková Vôbec nie, žiadna domáca úloha Ale robíme projekty pre firmy a potom ich musíme obhájiť, a to máme ako zápočet( naše štúdium je zamerané na prax, čo je super, len nikde nemáme predmet excel, čo je ešte škoda). Len nemám moc skúsenosti s excelom až doteraz a potrebovala by som to nejak uľahčiť ako vypočítavať celé. Potom ďalej to už je všetko na štatistike, ale to je pre mňa v pohode A profesor to chce vzorcovo a neche to ručne a i ja sama budem rada, keď sa to naučím.
      zbaliť

    Ahojte, EXCEL POCET ZAKAZNIKOV + Pridaný súbor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.