Zavrieť

Porady

kupa parcely registra E KN

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť?
Chcel by som kúpiť časť parcely registra E KN, s tym, že ostatné časti (menšie) by som sa pokúsil odkupiť časom, keď sa dopátram k dedičom. Chcem vedieť či je potrebne urobiť GP, ked budem kupovať daný pozemok, alebo si ho možem nechat vymerať hocikedy neskôr? Je tam podozrenie, že si sused svojvoľne podal plot v nepospech pozemku, ktorý chcem kúpiť a rád by som si po kúpe postavil plot podľa realnej rozlohy parcely. Povolí mi Katastrlany odbor vklad aj bez GP?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    parcelu deliť môžeš len s GP. Ale ak kupuješ len spoluvlastnícky podiel, nepotrebuješ deliť parcelu.
    Marián Šurjanský Dik Maria. Nie nechcem ju delit praveze naopak, chcem vyhladat ostatnych majitelov, aby mi predali svoje mensie casti, len ci to nebude Katastrlany odbor pozadovat aby tam bol GP spraveny...

    jorry je offline (nepripojený) jorry

    jorry
    ja by som ešte len upozornil, aby ste potom nezabudli na predkúpne právo, teda tí, ktorí vám to budú predávať, t.z. že musia svoj podiel ponúknuť pri predaji aj ostatným vlastníkom a tí sa vyjadriť, či majú záujem alebo nie, až to potom niekto nenapadne, že on to chcel tiež kúpiť a nevedel o tom, že sa to predáva
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    co sa tyka urcenia hranic parcely E-KN ak chcete stavat plot, mali by ste si dat hranice vytycit, hranice E-KN parcely sa nedaju spravidla vytycit resp. techicky to ide, ale je lepsie to mat poriesene cez GP. Rozdiel je ten, ze GP urci suradnice hranic pozemku a ulozi ich na katastry.

    Co sa tyka kupi na kupu E-KN parcely nepotrebujete GP. Tu ale zvazte ci ma E-Kn parcela spravnu vymeru a ci ma spravny pocet podielnikov, t.j. dajte si preverit tuto parcelu.

    kupa parcely registra E KN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.