Zavrieť

Porady

Mozem podat ziadost o vydanie stavebneho povolenia na pozemku, ktory vlastni svokra?

Staci ak je ona vlastnikom a da nam nejaky suhlas alebo je potrebne najprv previest pozemok na mna s manzelom. Moze stavebne konanie prebiehat alebo musime vysporiadat pozemok este pred ziadostou o stavebne povolenie? Stavebny urad je Zilina, ak ma niekto konkretne skusenosti z tejto oblasti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    mozes stavat v splnomocneni.. teda stavebnik bude svokra a uradne veci mozes vybavovat ty.
    Peggynka Ešte to tak,neblázni...

    command je offline (nepripojený) command

    command
    No moze to byt tak ako pise alltracboy ale nedostanete pôzicku alebo budete musiet spisat s mamou zmluvu o bremene alebo nieco podobne ze mozete byt stavebnikmi, len tiez neviem ci dostanete pozicku.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nebude jednoduchšie( a prezieravejšie do budúcnosti) vysporiadať ten pozemok?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pokym by ten pozemok nebol "na papieri" moj, nikdy by som na cudzom nestavala!!!

    Radsej si to dajte do poriadku vopred, predidete tak mnohym buducim hadkam a nedorozumeniam

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Či môžeš , alebo nie ? Toto je teraz vedľajšie ( teda pre mňa ) .
    Nuž poviem inak , ako vravíš ...z vlastnej skúsenosti .

    Svokrovci mali záhradu a my sme si chceli nejakú zeleninu nasadiť ...
    Svokra začala diktovať ( svokor skôr pomáhal v robote ) podľa svojich manierov ...a tých teda mala neúrekom .

    Takže som sa nasral , manželka ešte viac a bolo po ptákach .

    Nikdy by som nestaval na cudzom pozemku , ani keby sa jednalo o rodičovský a s rodičmi som teda fasa vychádzal ( manželka ešte viac ) ...NEEXISTUJE !
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    indiecute Mimo: Ja nemozem pisat "odpoved"? Tak takto ako komentar k momentalne poslednej odpovedi (za vsetky dakujem)...
    Ide len o to, ze projekt je hotovy, lebo som sikovnejsia a svokra leniva... Nebojim sa momentalne, ze to svojmu najmladsiemu synovi nedaruje/nepreda, len som chcela pokracovat vo vybavovackach a pozemok popri tom. Ale pravdepodobne bude lepsie napisat zmluvu a posadit ju do auta k notarovi, tak?
    Peggynka Tak tak a čím skôr.
    buchač Ber v úvahu ešte aj to , že ak budeš mať papier na ten pozemok , tak zvyšní potomkovia Tvojej svokry nebudú mať šancu niečo v budúcnosti vykonať..

    Majetky už rozbili nie jednu rodinu .
    Peggynka Nechcela som to tak napísať,ale môže sa stať,že za svoje peniaze postavíš dom na pozemku švagrov a ...
      zbaliť

    Mozem podat ziadost o vydanie stavebneho povolenia na pozemku, ktory vlastni svokra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.