Zavrieť

Porady

Predaj auta, ktoré som nadobudol zdedením.

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť ? Ide o situáciu, keď som zdedil auto a vlastník už nežije. Ja ho chcem predať. Musím ho ešte pred predajom prepísať na seba alebo ho môžem predať bez prepisu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nemusis prepisat na seba, ale musis mat doklady/kopie a notarsku zapisnicu (?) o dedicskom konani original plus kopiu (original ti nechaju, niektore strany kopie daju do spisu).
    Ani ja nie som pravnik, ale dedic, odhlasil som auto pred 2 mesiacmi.
    Novy majitel odfrcal na aute s potvrdenim o STK, EK, PZP a Osvedcenim. S "velkym" technicakom som isiel na policiu a potom mu ho poslal postou.
    Rozdiel je ci novy majitel bude z toho isteho ci ineho okresu.
    http://www.minv.sk/?informacie-6

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    O tom,že si majiteľom,máš doklad od notára (spravoplatnený súdom).To predložíš pri prepise auta na nového majiteľa.Mal by si to komplikované pri prepise na seba-PZP,potom prepis na nového majiteľa,potom zrušenie tvojho PZP atď.
    Naposledy upravil Peggynka : 27.05.14 at 10:58

    gimeno je offline (nepripojený) gimeno

    gimeno
    Myslím si, že môžeš predať bez prepisu, veď zdedením sa podľa „sedliackeho rozumu“ stávaš vlastníkom auta ty, ale nie som právnik. :-)

    Predaj auta, ktoré som nadobudol zdedením.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.