Zavrieť

Porady

Prehnané nastavenie Advanced Chipset Setup ?

Dobrý deň, dnes ráno som taktoval procesor AMD Athlon XP 2000+, podarilo sa mi až na 2,24GHz na doske MSI K7N2G. Chcel som ísť ešte vyššie, a tak som v BIOSe, v Advanced Chipset Setup dal už neviem presne ako sa to volalo zo 188 na 200(myslím že to bol Voltage čiže napätie). PC sa ako vždy reštartuje, no po reštartovaní mi nenabieha nič na obrazovke, pomôže reset cez batérku ? Alebo ako mám tento Problém riešiť ? Chipset je nForce 2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    harrino Aha, ďakujem, bežím do odskúšať a napíšem !
    harrino Neviem, nepomáha, robím to takto: 1.) Odpojím PC od elektriny
    2.) Vypne zdroj (ten vypínač ako na lampe)
    3.) Vysuniem batérku
    4.) Vyberiem BAT1 Jumper a znova založím
    5.) Založím batérku
    6.) napojím PC do elektriny a zapnem
    mecky vytiahni baterku a nechaj ju vonku aspon 15min, jumper nechaj tak
    inak jumprom sa to resetuje tak ze vytiahnes jumper zo spodnych dvoch pinov ,nachvilu ho nastrcis na vrchne 2 piny, a vratis spet, ked ale vytiahnes baterku toto netreba robit
    harrino Nič, stále je obrazovka cierna, kontrolka oranzova
    misoft Hele - keď si sa tam hrabal - neuvolnil si náhodou konektory napájania? Nepovysunul si GK zo slotu? Skontroluj! GK nedáva signál - teda nefunguje. Príčiny vyššie.
    harrino Vysuniem ju, a napojím to na OnBoard VGA, i keď som to skúšal ale bez resetu. Uvidím čo to urobí
    harrino Nič, rovnako
    mecky nuz mozes skusit to poodpajat, vybrat baterku, ist spat a dufat rano v zazrak ze to bude fungovat (moja predosla zakladna doska sa tak spravala, ze po veceri utrpenia rano sla ako nova)
    inak by som skor povedal ze si si odpalil zakladnu dosku alebo cpu
    harrino hej, to ešte som vám chcel napísať, že keď som s 2000+ spravil 3000+, a doska je max do 2700/800+, či to nerobí to.
    mecky nie, to je len podpora konkretnych cpu, pri pretaktovani to je jedno, ide len o to aku frekvenciu zvladne doska alebo procesor,
    harrino keby som si odpálil chipset, myslím že by nešla vôbec, alebo by to pípalo (je tam speaker)
      zbaliť

    Prehnané nastavenie Advanced Chipset Setup ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.