Zavrieť

Porady

Vlastnicke pravo pred uzavretim manzelstva?

Dobry den,

prosim Vas o radu. So snubenicou sa ideme brat. V roku 2011 som zobral hypoteku a kupili sme byt. Cize je zalozeny. V LV je to na moje meno. Uver platim ja a aj najomne, nakolko snubenica zacala pracovat iba nedavno.
Je mozne ju pripisat na list vlastnictva? Aby v pripade rozchodu mala aj ona nejaku istotu, ze nieco bude mat? Ak ano tak sa to da stanovit aj hocijakym pomerom? napr. 60% ja a 40% snubenica? Prosim rozpiste ake su moznosti.

Dakujem pekne
Naposledy upravil petinods : 29.05.14 at 06:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ona nárok má, na polovicu zaplatených splátok ak sa rozídete ... a to aj za predpokladu že na ňu nič nenapíšeš.
    Určite by som nemenila vlastnícke právo. Môžete si spísať dohodu s akou sumou sa bude podielať na splácaní úveru ... a ak by ste sa rozišli tak by si jej to vrátil, ak by ste sa stali manželmi a rozišli sa potom tak by si jej to vrátil.
    A nájom je logické, že platí polovicu ak býva tam nárok na vrátenie nemá.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petinods Dakujem. Na koho sa obratit v pripade ak to chcem rozdelit pomerom napr. 70 ku 30 v liste vlastnictva?
    misoft V tvojom prípade - nedeľ to! Tvoja hypotéka, tvoj byt. Ak by došlo k rozvodu, dátum sobáša je jasný, dátum rozvodu by bol jasný a v tej dobe splátky idú 50/50 - teda by si jej tých 50% vrátil. Byt by bol LEN tvoj.
    petinods Ale cast bytu sme zaplatili v hotovosti cena bytu bola cca 45 tisic eur a 12 sme zaplatili v hotovosti a z toho ona zaplatila cca 4 tisic a zvysok ja plus na zostavajucu cast som zobral hypoteku.
    Xanti Naozaj nedel to ... úver je tvoj ... ak tak môžeš spraviť zmluvu o pôžičke s nou na tých 4000e resp. na to že jej dáš 1/11tinu hodnoty bytu ... lebo toľko cca tých 4000e je ... pred splatením hypo nedeľ byt ... nikdy nevieš čo sa zomele ...
    dariusko Ty si nejaký PESIMISTICKÝ mlynár, keď končíš radu výrazom :

    "" nikdy nevieš čo sa zomele ""
    dariusko "" A nájom je logické, že platí polovicu ""

    Čo ste už šeci pannutí na hlavu ??????????????????
    býva tam, tak má platiť polovicu nájmu ?????????

    A ona kúpi 1/4 chleba a on jej zaplatí 1/8 ????????

    PS
    Ak VŠETKO na polovicu, tak to radšej od seba
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak to chceš urobiť, tak pred manželstvom jej predaj normálne kúpnou zmluvou, alebo aj daruj darovacou zmluvou podiel vo výške 3/10 a ty zostaneš spoluvlastníkom v podiele 7/10.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme dá, a to tak ako sa rozhodnete. Treba kontaktovať aj spoločnosť, ktorá úver poskytla.

    Vlastnicke pravo pred uzavretim manzelstva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.