Zavrieť

Porady

Cerpanie soc. fondu na stravovanie

chcem sa spytat, ci zamestnavatel sa moze sam rozhodnut, v akej vyske bude prispievat za stravu z-com zo socialneho fondu, ci je to nejako obmedzene na 1 stravny listok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to na rozhodnutí zamestnávateľa, všetko by to malo byť v IS o SF.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 dakujem. A ako je najlepsie zamestnancom davat stravne listky? predat cez pokladnu alebo zrazit zo mzdy, len skusala som cez program zrazit stravne a neviem, do kto. kolonky to dat, riadne cez zrazky? inde mi to nevychadza dat
    Tweety platba cez mzdy, t.j. z čistej mzdy
    cinky16 ja rozumiem, len neviem, v programe MK soft, kam to dat ked robim mzdu, asi to budem vyplacat cez pokladnu, pride mi to jednoduchsie, ale pri mzdach sa mi to zda prehladnejsie
    Tweety a čo chceš vyplácať?
    cinky16 boooze som to zle napisala, moja chyba, stravovacie poukazky predam z-com pred ich pouzitim, tak so to nasla v Cenigovej 211/333 a potom cez ID zuctujem stravovacie poukazky 333,527,472/213. Malo by to byt spravne, ci?
    Tweety nie nie je, 211/333 úplne zle, pozri postupy alebo tú na stránke si nájdi odpovede, je ich tu viac než dosť
    cinky16 tweety, to som nasla v knihe od A. Cenigovej...ok, budem dalej zistovat
      zbaliť

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Cez MK Soft ti môžem poradiť.
    Najprv daj - číselníky - mzdy - typy zrážok
    klikni na pridať, do kódu si daj napr. S a do popisu trebárs Stravné lístky
    Potom:
    - číselníky - mzdy - predkontácie na zaúčtovanie
    tam si nájdi Stravné lístky a urob predkontáciu, napr. 33520 - Pohľadávky voči zamestnancom - stravné lístky
    Potom choď do:
    - mzdy - personálne údaje - Zrážky
    stlač na klávesnici Ins
    tam daj Typ (napr. S)
    spôsob výpočtu (D)
    Denná čiastka (koľko budú doplácať)
    Trvalá zrážka

    A je to. Už by ti to malo samé sťahovať zo mzdy podľa počtu odpracovaných dní.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 Letko, v tomto bode:
    číselníky - mzdy - predkontácie na zaúčtovanie
    tam si nájdi Stravné lístky a urob predkontáciu, napr. 33520 - Pohľadávky voči zamestnancom - stravné lístky
    - vyberiem Kod ZRAZ - S, POPOÍS TRAVNE LISTKY A NA STRANU DAL dam 213? a ak chceme prispievat na stravovanie zo SF, ako t mam dat do programu?
    Letko Do ZRAZ-S si dáš
    na stranu D dáš napr. 33520, takže budeš mať 33110/33520

    A potom, keď vydáš stravenky, urobíš interný doklad (analytiku si prispôsob):
    52712/21311
    47211/21311
    33520/21311
    cinky16 a cerpanie soc. fondu uz nikam nezadavam do predkontacie? len cez ID?
    Letko Ja to robím len cez ID.
      zbaliť

    Cerpanie soc. fondu na stravovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.