Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Mám uzatvorenú dohodu o VP na dobu neurčitú. Doteraz som každý deň odpracovala hodinu, ale najnovšie budem pracovať len pár hodín do týždna , to znamená nie každý den. Má povinnosť zamestnávateľ ma prihlasovať a odhlasovať len na tie dni, alebo je výhodnejšie uzavrieť novú dohodu s nepravidelným príjmom ?
3 komentárov     zbaliť
tictac7 máš, podľa môjho názoru, nesprávny typ dohody - keďže činnosť vykonávaš dlhodobo a opakovane, mala by to byť dohoda o pracovnej činnosti
timejka200 ďakujem tak to musíme zmeniť potom
veronikasad prihlasovať kde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dohoda o pracovnej činnosti, max. 10 hod. týždenne. Pravidelný príjem - ved na odmenu budeš mať nárok každý mesiac, aj ked nebude vždy rovnaká (možno).
    Prihlášky a odhlášky podľa skutočne odpracovaných dní urobí zam-eľ až po skončení mesiaca a len do ZP.
    Voči SP bude DoPČ trvať celý mesiac (pokiaľ bude trvať dohoda) bez ohľadu na skutočne odpracované dni.
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Urob novú zmluvu na DoPČ, prihlásiš v sociálnej, DoVP odhlás. Nechaj si pravidelný príjem. V SP budeš registrovaná stále, ale odvody budeš platiť, ak budeš pracovať a mať príjem. V ZP prihlásiš v mesiaci, v ktorom máš príjem, vtedy budeš platiť aj zdravotné poistenie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 no už som s toho zmätená,, teraz mám dohodu o VP - budem robiť len podľa potreby napr. jeden týžden 5 hodín ...ďalší ....3 hodiny. Takže to nebude pravidelné. Tak musím odhlasovať a prihlasovať do SP - na tie dni kedy budem robiť a takisto do ZP?
    veronikasad V SP nahlásiš len začiatok a koniec dohody - na reg.liste FO.
    zdr.poistenie - si evidovaná na UP, alebo z iného dôvodu je za teba platitelom poistného štát ?
    timejka200 evidovaná na UPSVAR
    veronikasad Do ZP mesačne nahlasuješ dni kedy skutočne pracovala. Za ostatné dni je za ňu platitelom zdr.poistenia štát.
    timejka200 leboja nejak tak viem , že muší mať každý den aspon jednu hodinu odpracovanú ak si nahlásená do SP.
      zbaliť

    Dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.