Zavrieť

Porady

Vyhľadanie neopakujúcich sa hodnôt

Mám otázku:

V 1. hárku mám mená ľudí v mesiaci január
V 2. hárku mená ľudí vo februári, ale jeden človek pribudol
v 3. hárku mená ľudí v marci, ale jeden zasa ubudol

V hárku "sumár" chcem aby mi písalo do 1. stĺpca ľudí a aby sa tí, čo pribúdajú v mesiacoch pripisovali automaticky.
A aby mi k nim priraďovalo správne hodnoty.

V podstate ako by to malo vyzerať je v hárku "sumar - výsledok".

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Obávam sa, že to, čo chceš, Excel nedokáže. To je aktívna práca s dynamickou databázou a pokiaľ Excel nemá vopred definované rozsahy a vzorce, tak také niečo ti neurobí. Možno pomocou makra, ale neviem si predstaviť, ako by to malo byť naprogramované, keď dopredu nevieš, aká veľká databáza bude napr. v decembri.

    Je to dosť komplikované a to by chcelo samostatnú aplikáciu.

    Alebo to spraviť naopak - mať jednu vopred definovanú databázu zamestnancov (trebárs aj prázdnu a mená by sa postupne dopisovali), kde by sa nahadzovali finančné údaje do tej veľkej tabuľky a tie jednotlivé mesiace by sa postupne samé ťahali z tej databázy.

    Tam by sa dalo spraviť aj to, že ak niekto nastúpi v marci a za január a február žiadny údaj nebude mať, tak v januári a marci sa jeho meno v mesačnej tabuľke nezobrazí.

    Veď môže byť jedno, či tie číselné údaje nahadzuješ do jednej veľkej databázy alebo do mesačnej tabuľky.



    Priložil som taký vzor - vlastne tvoj súbor, len údaje zadávaš do posledného hárka.
    Naposledy upravil Chobot : 02.06.14 at 12:11
    JT10 Viem, je to komplikované. Rozmýšľal som, že by sa mi každý mesiac porovnávali mená a tie , čo predchádzajúci mesiac neobsahoval by sa niekde dopísali. (napr zvlášť stĺpec na to....

    A údaje nenahadzujem, sťahujú sa samé, len som to tu nechcel pliesť.
    sthruska Rozhodovať sa podľa zhody mien je veľká chyba. Prideľ každému zamestnancovi jedinečné číslo a pracuj s ním.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    V priloženej prílohe je kombinácia viacerých vecí:

    1| Makrom vygenerovaný súhrnný list ("Cely-ROK") za jednotlivé mesiace.

    2| Makrom vygenerovaný jedinečný zoznam mien, skopírovaný do listu "SUMAR" - použila sa logika rozšíreného filtra so skopírovaním jedinečných hodnôt na nové miesto:
    rSrc.AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, CopyToRange:=rTrg, Unique:=True

    3| Vyhľadávanie podľa dvoch kritérií s použitím INDEX a MATCH, zadaných ako tzv array funkcie (CTRL+ALT+ENTER)

    Poznámka:

    Príklad je urobený pre dáta zo vzorového zošita, t.j. 3 mesiace (J, F, M) a pozície riadkov a stĺpcov v nich.

    Vyhľadanie neopakujúcich sa hodnôt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.