Zavrieť

Porady

Aku omietku na nepalenu tehlu

Dobry den prerabam interier stareho domu cca 50-60 rocneho.Je to stvorec s pristavbou.Stvorec je s nepalenej tehly steny su od zeme vlhke.Osekal som omietku asi 40cm od podlahy ale tehla je pod omietkou sucha problem bol asi v tom ze bol omietnuty aj zaklad a z neho cez omietku vzlinala vlhkost.Teraz by som chcel omietnut na hrubo klasickou vapennou maltou to co som odstranil ale chcel by som to cele vyrovnat a zjednotit.Od spodu chcem nechat medzeru neomietnuty rad tehly a prekryt to soklovou listou s nejakym vetranim Rozmyslal som nad sadrovou omietkou s vlozenim sklotextilnej sietky ibaze neviem ci je vhodna na nepalenu tehlu resp.zvysok povodnej hlinenej malty ktoru by som nechcel odstranovat kedze drzi dobre.Druha moznost som uvazoval nad sietkou v lepidle baumit porocontact w ( difuzny odpor daneho lepidla je 10) ibaze co na vrch ako finalnu vrstvu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Múr musíte mať izolovaný voči spodnej vlhkosti musí byť urobená vodorovná hydroizolácia múrov.Sádrové omietky sú absolútne nevhodné na vlhké múry.Lepidlo nech je akékoľvek tiež.
    jslancik ja tých ľudí nechápem. Oni si prečítajú iba "výhody" sádrových omietok, a k nevýhodám resp. obmedzeniam sa nedostanú? O to horšie je, keď na obmedzenia kašlú profesionáli. Ale o tom potom.
    Milan 30 Dobry den mozete my napisat ake su nevyhody sadrovej omietky uvazoval som aj nad hlinenou ale u nas to nik nepredava.Pytal som sa vo viacerych stavivach a v niektorych na mna pozerali ze co od nich chcem.Podrezavat zatial nechcem kedze tehla je sucha.Vlhka bola len omietka.

    Aku omietku na nepalenu tehlu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.