Zavrieť

Porady

Bude denný doktorand živnostník s obratom za rok 2013 cca. 8000€ s min. ziskom platiť odvody?

Zdravím,
som denný doktorand a SZČO a za minulý rok som mal obrat cca. 8000€, no v prepočte prakticky žiadny zisk (dajme tomu pár stovák). Som neplatca DPH registrovaný podľa par. 7. Budem mať povinnosť platiť najbližší rok SP a ZP? Vedeli by ste mi poradiť?
Mám odklad DP do konca júna, preto to ešte riešim a účtovníčka sa mi k tej kombinácii s doktorandským štúdiom nevie poriadne vyjadriť, tak by ma potešila nejaké rada, resp. informácia.

Ďakujem :-)
Mila123 vymeniť účtovníčku by bolo......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pre SP platí iba príjem, a ten bol, nezáleží od Tvojho satusu, si živnotník, budeš platiť aj do SP

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nakoľko máš odklad ušetril si 3 x 133,42 € ,ak budeš pokračovať v živnosti
    budeš od októbra povinným platcom na SP - prvá platba do 8.novembra -keby si nemal odklad tak si povinný platiť odvody už od júla
    Jaronimo aha, som myslel, že to tak, či tak nastáva od 1. júla...urobilo mi to minimálne čas. No uvažujem nad založením s.r.o., či by to nebolo výhodnejšie z pohľadu odvodov a výhýbaniu sa im.

    Bude denný doktorand živnostník s obratom za rok 2013 cca. 8000€ s min. ziskom platiť odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.